Büyükşehir İtfaiye Eğitim Merkezi Kuruyor

346

AVRUPA STANDARTLARINDA OLACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Avrupa standartlarında İtfaiye Eğitim Merkezi inşa ediliyor. Karapınar Mahallesi’nde yaklaşık 3 bin metrekarelik alanda uygulanan proje, olası yangın ve afet olaylarında halkın can güvenliğinin daha profesyonel ekiplerce sağlanmasına katkı sunacak.

BÖLGEDE TEK OLACAK

Türkiye’nin farklı bölgelerinde benzerleri olan İtfaiye Eğitim Merkezi, bölgemizde tek olacak. Mesleki anlamda donanımlı itfaiyecilerin yetiştirilerek profesyonel itfaiyecilik anlayışına uygun hizmet içi eğitimlerin düzenleneceği eğitim merkezi, Büyükşehir Belediyesinin vitrin çalışmaları arasında yerini alacak.

EĞİTİMLER UYGULAMALI OLARAK VERİLECEK

İtfaiye Eğitim Merkezinde; itfaiye personellerine, gönüllü itfaiyecilere, arama kurtarma ekibine, tüm kamu ve özel kurumların acil durum ekiplerine gerçek bir yangın veya arama kurtarma operasyonlarında karşılaşabilecekleri tüm durumların yaşatılması ve yangına müdahale, yangın alanındaki doğru hareket tarzları ve söndürme ekipmanları kullanım teknikleri, arama kurtarma teknikleri eğitimleri uygulamalı olarak verilecek.

YAKLAŞIK 3 BİN METREKARELİK ALAN ÜZERİNDE KURULUYOR

Yaklaşık 3 bin m²’lik alan üzerinde Avrupa standartlarında inşa edilecek projede katı yakıt işletimli Gözlem ve Atak İstasyonu, Sıfır Görüş-Suni Dumanlı-Gece Görüşlü Kamera ve Ses Takipli Yangın Evi İstasyonu, LPG işletimli Tanker Kazası Yangınlarına Müdahale İstasyonu, Kuyu Operasyonları İstasyonu, Yüksek Açı Kurtarma İstasyonu, Trafik Kazalarına Müdahale İstasyonu, Kentsel Arama Kurtarma İstasyonu, İtfaiye Sporları Eğitim ve Tırmanma Kulesi, Dengede Yürüme Tahtası, Yüksek Atlama Tahtası yer alacak.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı