ORMEK’TEN AUTOCAD PROGRAMLARI EĞİTİMİ

417

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) Altınordu şubesi tarafından Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan teknik personele AUTOCADprogramları eğitimi verildi.

15 PERSONELE 30 SAATLİK EĞİTİM VERİLDİ

Akıllı Şehirler Projesi kapsamında mühendislik çözümlemeleri ile kent bilgi sistemlerini destekleyen AUTOCADprogramları eğitimine Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı ve Ulaşım Dairesi Başkanlığı bünyesinde çalışan 15 personel 30 saatlik eğitim aldı.

Akıllı şehirler kapsamında il ve ilçe bazında çeşitli mühendislik çözümlemelerinin öğretildiğini belirten Kurs Eğitmeni veYapı Ürünleri Yöneticisi Murat Özmen, “Amacımız çok kısa bir zamanda ilveya ilçeler bazında şehri modelleyip binaları, yolları,boru hatlarını tek bir platform şeklinde görerek akıllı şehir mantalitesi altında bir takım mühendislik çözümlemeleri yapmalarını sağlamak” dedi.

PROJELERİN 3 BOYUTLU GÖRSEL GÖSTERİMİ YAPILDI

Eğitimde,AUTOCAD INFRAWORK ve AUTOCAD CİVİL 3D programları ile 2 boyutlu, bilgisayar ortamında bulunan ve üretilen gerçek zamanlı koordinata sahip veri ve projelerin ise 3 boyutlu görsel olarak gösterimi ve analiz işlemleri gerçekleştirildi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı