Ünye Belediyesi’nin Borcu 112 Milyon

674

Ünye Belediye Meclisi Mayıs Ayı olağan toplantısında belediyenin borcunun toplam 112 Milyon 606 Bin 529 Lira olduğu açıklandı. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Başkan Tavlı Nisan ayı değerlendirmesini yaptı. Ünye Kalesi’nin dehlizlerinin Ordu Valiliği’nin destekleriyle temizleneceğini ifade eden Başkan Tavlı, “inşallah kısa zamanda orayı turizme kazandıracağız” dedi.

MHP’ye Döndüler 31 Mart Seçimlerinde Ak Parti ile MHP’nin Ünye’de ittifak yapması nedeniyle Ak Parti listesinden belediye meclisine giren MHP’li Ahmet Dikici, Hüseyin Kemaloğlu ve Bedri Kesimoğlu MHP’ye geri döndü. Böylelikle Ünye Belediye Meclisi’nde Ak Parti 21, MHP 3, Saadet Partisi 5 ve İyi Parti 2 Meclis Üyesiyle temsil edilecek.

İşte Gelir Giderler

Ünye Belediye Meclisi’nde belediyenin borçları ve alacakları da açıklandı. Buna göre 2018 yılı itibariyle belediyenin toplam borcu toplam 112 Milyon 606 Bin 529 Lira olurken alacağı ise 23 Milyon 764 Bin 791 Lira olduğu belirtildi. Gündemdeki Maddeler Görüşüldü 11 Maddelik gündem meclis üyeleri tarafından görüşülerek bazı maddeler ilgili komisyona havale edildi, bazı maddelerin ise karar için komisyon görüşünün beklendiği açıklandı. Tarihi Kentler Birliği Meclisi’ne Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile birlikte Zeynep Yazıcı oy çokluğu ile seçildi.

Kültür Merkezi İhalesi İptal Edilmedi

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Ankara temaslarında Kültür Merkezi ile ilgili Kültür Bakanıyla görüştüğünü ifade ederek, “tasarruf tedbirleri nedeniyle kültür merkezimizin ihale süreci durdurulmuştu. İhalenin iptal edilmediğini öğrendik. Bakanımız orta vadede kültür merkezinin yapılacağını ifade etti. Tasarruf tedbirlerinin açılmasıyla Ünye’ye kültür merkezi kazandırmış olacağız ” dedi.

“OSB İle İlgili Süreç Devam Ediyor”

Başkan Tavlı OSB ile ilgili sürecin devam ettiğini ifade ederek, “Seçim öncesi dönemde 4 Milyon 800 bin TL’lik bedel vardı, bu ödendi. Bunun ardından 1 Milyon 375 Bin TL’lik  mahkeme süreci tamamlanmış ve ödenmesi gereken süreç vardı. O da Allah razı olsun değerli büyüklerimizin katkılarıyla geçen hafta ödemesi yapıldı. Bundan sonraki sürecin devamı noktasında gayret ediyoruz” dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı