BAŞKAN TÖREN: “PAYLAŞMAK BEREKETTİR”

449

Altınordu Belediyesi tarafından Tayfun Gürsoy Parkında kurulan ve her akşam bin 300 kişiye yemek verilen Altınordu Belediyesi geleneksel iftar çadırı Ordu Valisi Seddar Yavuz başta olmak üzere il protokolünü ağırladı.

Altınordu Belediyesi tarafından kurulan ve hayırsever iş adamlarının katkıları ile Ramazan ayı boyunca hizmet verecek olan iftar çadırı günlük çıkardığı bin 300 kişilik yemek ile ihtiyaç sahiplerini aynı sofra altında toplamaya devam ediyor. 7´den 70´e herkesin yararlandığı Altınordu Belediyesi iftar çadırında vatandaşlar aynı sofrada iftar yapmanın heyecanını yaşıyor.

Bu kapsamda Altınordu Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırı Ordu İl Protokolünü ağırladı. Tayfun Gürsoy Parkı’nda kurulan çadırda düzenlenen iftar programı etkinliğine Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ordu Vali Yardımcıları, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Ordu İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Ordu İl Müftüsü Mürsel Öztürk, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri, siyasiler, STK temsilcileri, iş insanları, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

VALİ YAVUZ VE BAŞKAN TÖREN VATANDAŞLARIN RAMAZAN AYINI TEBRİK ETTİ

Altınordu Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırında vatandaşlarla buluşan Ordu Valisi Seddar Yavuz ve Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, vatandaşlarla birlikte tabldotdan yemek aldı. Yapılan yemek dağıtımının ardından kurulan çadırda iftar açan vatandaşlarla selamlaşan Vali Yavuz ve Başkan Tören, vatandaşların Ramazan Ayı’nı tebrik ettiler.

BAŞKAN TÖREN: “RAMAZAN KARDEŞLİKTİR, PAYLAŞMAKTIR, SABIRDIR, BEREKETTİR, İBADETTİR”

İftar çadırında düzenlenen organizasyonunda bir konuşma yapan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Ramazan ayının kardeşlik, paylaşmak, sabır, bereket ve ibadet ayı olduğunu söyledi.

İftarlarda bir araya gelmeyi, paylaşmayı, hasbihal etmeyi değerli bulduklarını ifade eden Başkan Tören, “‘Bizler bu dönemde Ramazan kardeşliktir, paylaşmaktır, sabırdır, berekettir, ibadettir’ düşüncesiyle bu geleneksel iftarımızın, iftar çadırımızın bu yılda devam etmesi yönünde karar aldık. Böylesi güzel bir akşamda bir arada olmanın mutluluğuyla hep birlikte yaşıyoruz. Bu topraklar rahman ve rahim olan Allah tarafından yaratılan, bu dünyada her nimetten herkese yetecek kadar bulunduğu, Allah’ın arzının geniş, lütfunun bol, ikramının sonsuz olduğunu kavramış yüksek idraka sahip Müslüman Türklerin hüküm sürdüğü topraklardır. Bu doğrultuda iftar sofralarında bir araya gelmeyi, bu mübarek günlerde dostlarımızla paylaşmayı, dayanışmayı, hasbihal etmeyi çok kıymetli buluyoruz. Paylaşmak berekettir diyen kültürümüzün bu güzel uygulaması bizi biz yapan en önemli değerlerimizdendir” dedi.

“BU ŞEHRİ AHLAKLA, ZARAFETLE VE NEZAKETLE YÖNETECEĞİZ”

Altınordu Belediyesi olarak gelenekleri yaygınlaştırmak adına kurumsal çaba gösterdiklerinin altını çizen Başkan Tören, “Altınordu belediyesi olarak yalnızca ramazanda ya da belirli günlerde değil her fırsatta birbirimize destek olmayı kendimize görev biliyoruz. Kişisel çabalarımızın dışında bu geleneklerimizi yaygınlaştırmak için kurumsal çabalarımızı da sürdürmeye devam edeceğiz. Bu şehri akılla bu şehri adaletle bu şehri ahlakla zarafetle ve nezaketle yöneteceğiz. Dolayısıyla temel ilkemiz olan insana hizmet ve hürmet eden bir sosyal belediyecilik anlayışımız içerisinde bu tür dayanışma etkinliklerinde sık sık bir araya geleceğiz. Ordu’yu kalkınmada modern bir şehir ve aynı zamanda huzurlu, bereketli mutlu bir şehir merkezine insanı alarak devam edeceğimizi ifade ediyor, iftar çadırımızda bugün ağırladığımız çok değerli protokolümüzü, kıymetli hemşehrilerimizi ve genç kardeşlerimizi saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

Düzenlenen iftar programı Ordu İl Müftüsü Mürsel Öztürk’ün yaptığı duanın ardından sona erdi.

 

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı