Tavlı, Gurbetteki Ünyelilerle Buluştu

525

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, İstanbul Gaziosmanpaşa Ünyeliler Derneği tarafından düzenlenen iftar programında hemşerileriyle bir araya geldi.

İstanbul Gaziosmanpaşa Ünyeliler Derneği’nin 15.sini düzenlediği geleneksel iftar programı 12 Mayıs Pazar günü gerçekleştirildi.

Dernek Başkanı Ali Kemal Göyünç’ün selamlama konuşmasının ardından söz alan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ramazan ayının birlik, beraberlik ve kaynaşma ayı olduğunu söyledi.

Huzura Vesile Olmasını Temenni Ediyorum

İftar programında tüm annelerin anneler gününü kutlayarak konuşmasına başlayan Tavlı, Ramazan ayının huzura vesile olmasını dileyerek, şunları söyledi:

“Başta şehit anneleri olmak üzere iyiliğin, şefkatin, fedakarlığın merhametin ve koşulsuz sevginin kaynağı tüm annelerimizin anneler gününü kutlarım. Artık Ramazan-ı Şerifin ortasına yaklaşıyoruz. 11 ay boyunca beklediğimiz mübarek günler hızla akıp gidiyor. Rabbim bizleri Ramazan’a ulaştırdığı gibi bayrama da ulaştırmayı nasip eylesin. İdrak etmekte olduğumuz Ramazan ayının burada bulunanlarla birlikte hemşerilerimizin, milletimizin ve tüm Müslümanların huzuruna vesile olmasını temenni ediyorum. Bu akşam burada, iftarımızı memleket hasreti çeken hemşerilerimizle açarak hasret gidermeye, istişare etmeye ve kaynaşmaya devam ediyoruz. Bu organizasyonu düzenleyen ve bizleri davet eden Dernek Başkanımız Ali Kemal Göyünç kardeşime teşekkür ediyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Uzak-yakın demeden biz biriz beraberiz hep birlikte Ünye’yiz diyoruz.”

23 Haziran’da Destek Bekliyoruz

Yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri için Ünyelilerden destek isteyen Başkan Tavlı, “Siz değerli Ünyeli hemşerilerimizden 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde destek bekliyoruz. Bu süreçte Sn. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bir kez daha kimler kimlerle beraber görmekteyiz. Bu alenileşmiş tezgahın ve oyunun bozulması için siz değerli Ünyeli hemşerilerimizin 23 Haziran’da AK Parti’ye ve Cumhur İttifakı’na destek noktasında İstanbul ve ülkemizin geleceği için en üst derecede gayret göstereceğinize yürekten inanıyorum.” dedi.

Yarım Kalan İşi Tamamlayamaya Hazır Mısınız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını katılımcılara ileterek başladığı konuşmasında, “Yarım kalmış bir işimiz var. Bunu tamamlayacak mıyız? Bu yarım kalmış işimizi hep beraber tamamlayalım, hakikaten İstanbul’u İstanbul’a yakışır, İstanbul’a hizmetkar olacak yöneticilerle buluşturalım. Hem de önümüzdeki bu 5 yılda, önümüzdeki yıllarda 2023’te yepyeni bir heyecanla birlikte hem İstanbul’a, hem ülkemize, hem de etrafımızdaki coğrafyaya gücümüzü gösterelim.” diyerek 23 Haziran’da yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde AK Parti’nin adayı Binali Yıldırım’a destek istedi.

Eftelya Düğün Salonu’nda düzenlenen iftar programına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat, AK Parti eski Milletvekili Metin Külünk, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Serkan Acar, Gaziosmanpaşa Ünyeliler Derneği Başkanı Ali Kemal Göyünç, dernek başkanları ve vatandaşlar katıldı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı