Ünye’nin Gururu Oldular

489

Türkiye ve Avrupa’da çeşitli müsabakalarda derece yapan Ünyeli Şampiyon sporcular, Kaymakam Ümit Hüseyin Güney’i ziyaret etti.

15-21 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında, Rusya’da düzenlenen Wushu Kung Fu Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’de düzenlenen Wushu, Halter, Judo ve Muay Thai şampiyonlarında derece yapan sporcular ve antrenörleri Ünye İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Aydın Kuyumcu ile birlikte Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’i ziyaret etti.

Sporcularla birebir sohbet eden Kaymakam Güney yaptığı açıklamada,”Gençlik Haftasını idrak ediyoruz ve bu yıl 19 Mayıs 1919’da başlayan Kurtuluş Savaşı serüvenin 100. yılıdır. 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk Samsun’dan yola çıkarak Anadolu’daki kurtuluş meşalesini yakmıştı. Bizde o anlamlı güne ithaf olarak 19 Mayıs’ı hem Atatürk’ü anma hem de Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutluyoruz. 100. yıl dolu dolu programlarla kutlanıyor. Atatürk’ü anmak ve gençlerimizin onun gösterdiği yolda emin adımlarla ilerlemesi için üzerimize düşen görevi yapmaya devam edeceğiz. Siz sporcularımız sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözünün karşılığı olarak tüm gençlere örnek olacak güzel başarılarla burada bulunuyorsunuz. Disiplinli ve özverili çalışmalarla bu başarıları elde ettiniz. Hiçbir başarı tesadüf değildir ve sizlerden en büyük isteğim elde ettiğiniz bu büyük başarıları örnek davranışlarınızla taçlandırmak, bu başarılarınızı sadece spor değil diğer alanlarda da göstermenizdir. Ben sizlerin başarılarınızdan dolayı tebrik ediyorum ve sizlerle gurur duyuyorum. Bu başarılarınızın daim ve örnek olması temennisiyle hepinizin Gençlik Haftası’nı kutluyorum” diye konuştu.

Avrupa’da ve Türkiye’de derece yapan sporcular ise şu şekilde; Feyza Kevser Kurt, Wushu dalında Rusya’da yapılan Wushu Kung Fu Avrupa Şampiyonasında Avrupa 2.’si. Gülnihal Çarkacı, Wushu dalında Rusya’da yapılan Wushu Kung Fu Avrupa Şampiyonasında Avrupa 2.’si. Melihcan Günay, Halter dalında Aydın’da yapılan Gençler Kulüpler Türkiye Şampiyonasında Türkiye 1.’si. Azra Temiz, Muay Thai dalında Samsun’da yapılan Okullar Arası Muay Thai Türkiye Şampiyonasında Türkiye 1.’si Gülsüm Ağaç, Judo dalında Balıkesir’de yapılan Okul Sporları Türkiye Şampiyonasında Türkiye 1.’si ve Ankara’da düzenlenen Yıldızlar Judo Türkiye Şampiyonasında Türkiye 3.’sü. Ayfer Arslan, Wushu branşında Antalya’da düzenlenen Büyük Bayanlar Wushu Türkiye Şampiyonasında Türkiye 3.’sü. Sefa Örtücü, Wushu branşında Sakarya’da düzenlenen Okullar Arası Wushu Kung Fu Türkiye Şampiyonasında Türkiye 3.’sü. İlayda Veyisoğlu, Wushu branşında Sakarya’da düzenlenen Okullar Arası Wushu Kung Fu Türkiye Şampiyonasında Türkiye 3.’sü. Büşra Gümüş, Wushu branşında Sakarya’da düzenlenen Okullar Arası Wushu Kung Fu Türkiye Şampiyonasında Türkiye 3. olmuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı