Öğrencilerden 19 Mayıs’a Özel Kutlama

679

Ünye Adnan Menderes Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yıl Dönümü nedeniyle kutlama programı düzenledi.

Okulun bahçesinde düzenlenen programda konuşan tarih öğretmeni Oktay Kaynarlı,”Türk genci Türk istiklalinin ve Türk cumhuriyetinin yılmaz bekçisi bu gün ve yarınların en önemli güvencesidir.  Atatürk diyor ki,”Sizler yeni Türkiye’nin genç evlatları olarak yorulsanız da beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere beni takip edenler asla ve asla yorulmazlar.” Değerli öğrenciler siz Türk’e İstiklal aşkını veren Kara Fatma’ların, Nene Hatun’ların ve Ya İstiklal Ya Ölüm diyen  bir milletin soyundansınız. Bu gün Türkiye Cumhuriyeti siz geleceğin temelleri olan gençlerimize emanettir. Bu günde vazgeçilmez güç kaynağımız olan milli iradenin yaşatılması için hepimize ve siz gençlere büyük görevler düşmektedir.”dedi.

Program okulun öğrencileri tarafından hazırlanan şiir dinletisi ile devam ederken işaret dili öğrencileri tarafından “Atatürk’ün Çocukları” isimli şarkının gösterimi yapıldı ve gençlik haftası etkinliklerinde dereceye giren öğrencilere okul müdürü İsa Ünel tarafından ödülleri verildi. Program öğrenciler ve öğretmenler tarafından düzenlenen yumurta ve çuval yarışı ile sona erdi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı