Ordu’da Yetki Emin ellerde 

373

Sağlık-Sen Ordu Şubesi 2381 Üye sayısı ile Ordu’da Sağlık Bakanlığı ve Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı tüm kurum ve kuruluşlarda yetkili sendika oldu.

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Sağlık-Sen OrduŞube Başkanı Ahmet Yılmaz, 15 Mayıs’ta sendikaların üyelerinin sayımının yapıldığını belirterek, “Ordu’da 2381 üye ile yine yetkili sendikayız. Üye sayımızı geçen yıla göre daha da arttırarak, gerek Sağlık Bakanlığına bağlı, gerekse de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşların tamamında yetkiyi almayı başardık” dedi.

Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Ahmet Yılmaz, Sağlık çalışanlarının çalışanın yanında olan, sorunlardan nemalanmayan ve çözüm üreten Sağlık-Sen’i tercih ettiklerini ifade ederek, “2018 Yılında yaşanan tüm olumsuzluklara, atlatılan tüm badirelere rağmen Sağlık-Sen Ordu Şubesi olarak, hizmetkarlığını üstlendiğimiz bu vazifeden alnımızın akıyla çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aldatmadan ve aldanmadan sendikacılık yapan Sağlık-Sen’e güvenerek, geçtiğimiz yıllarda verilen yetkiyi perçinleyen sağlık çalışanları şunu çok iyi bilmelidir ki, yetki emin ellerdedir. Üyelerimizden aldığımız yetkiyi amacına uygun şekilde kullanarak, sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarının korunması için mücadeleye devam edeceğiz. Başarı ekip işidir. Bizim başarımızda Sağlık-Sen Ordu teşkilatının tüm mensuplarının katkısı büyüktür. Hepsine verdikleri emekten dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sağlık-Sen’in başarısında, ‘Değerler dünyası’nın büyük rol oynadığını kaydeden Yılmaz, Sağlık-Sen’in sendikacılık anlayışı ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Sağlık-Sen ve konfederasyonumuz Memur-Sen, ülkemizde memur sendikacılığına yeni bir soluk getirmiş, adeta çığır açmıştır. Sağlık çalışanları sorunlardan nemalanan, yöneticileri ne kadar eleştirirsem o kadar prim yaparım diye düşünen, çalışmayan, üretmeyen, yetkisiz-etkisiz, belli bir kesimin sendikası olmaktan öteye gidemeyen sendikalara artık kırmızı kart gösteriyor. Bizler sağlık çalışanlarının bu desteğine layık olmak için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü biz sendikacılığı sadece ücret artışına indirgeyecek kadar basitleştirmiyoruz. Biz, elbette öncelikle sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarının iyileştirilmesi için mücadele verirken, dünya mazlumlarının umudu haline gelen Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğumuzu da unutmuyoruz. Birlik ve beraberliğimizin, huzurumuzun, kardeşliğimizin, istikrarın devamının her şeyden önemli olduğunun bilincindeyiz. İçerde ve dışarıda güçlü bir Türkiye’nin, dünyanın dört bir tarafındaki mazlumların umudu olduğunun farkındayız. İşte bizi diğerlerinden ayıran, güçlü kılan bu değerlerimizdir.”

Sağlık-Sen olarak üyelerden aldıkları güçle, önümüzdeki dönemde daha büyük başarılara imza atmak için gayret göstereceklerini ifade eden Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Ahmet Yılmaz, sendikal gündem ile ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Sağlık-Sen olarak diğerlerinin hayal bile edemediği başarılar elde ettik. Üyelerimizden aldığımız güçle, önümüzdeki dönemde başta sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi ve döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması ve Döner Sermaye Yönetmeliğinin değiştirilmesi için mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.​

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı