Çocuklar Boyadı Aileler İzledi

475

Uniport Alışveriş Merkezinde düzenlenen etkinlikte çocuklar ahşap boyama yaptı. Çocukların ilgi gösterdiği ahşap boyama etkinliğinde keyifli dakikalar yaşandı. Alışveriş merkezinde ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinlikte ahşaptan hazırlanan yerli ve yabancı masal karakterlerine çocuklar renk verdi. İstedikleri rengi seçerek karakterleri boyayan çocukları aileleri izledi. İlginin yoğun olduğu etkinlikte Ahşap Oyma Sanatçısı Sedat Savaşçı çocuklara ahşap ve boyama işlemiyle ilgili bilgiler verdi.

“Çocukları Mutlu Ediyoruz”

Aslen Ünyeli olan Ahşap Oyma Sanatçısı Sedat Savaşçı (59) İstanbul’da ahşap oyuncak işiyle uğraştığını ifade ederek, “İstanbul’da ahşap oyuncak yapıyorum çocuklara. Ünye’ye gelerek çocuklara yönelik böyle bir etkinlik yapalım istedik. Unıport AVM tarafından düzenlenen bu etkinlik güzel geçti. Çocukları mutlu ediyoruz” dedi.

“Sağlıklı ve Doğal Olması Tercih Sebepleri”

Savaşçı, “Ben yaklaşık 50 yıldır ahşap oyma sanatçısı olarak bu işi yapıyorum. Çocuklara yönelik çalışmayı ise 3 yıldır gerçekleştiriyorum. Tamamen organik olan hiçbir zararı olmayan ahşap oyuncakları herkesin tercih etmesi gerekiyor. Çünkü plastik ya da kanserojen bir yanı olmadığı için aileler çocuklarına gönül rahatlığı ile ahşap oyuncak ya da ahşap boyama yaptırabilir. Kullandığımız boyalar da akrilik su bazlı boya. Sağlıklı ve doğal olması tercih sebepleri. Çizimleri ve kesimi kendim atölyemde yapıyorum. Yoğunluktan dolayı mutluyuz. Buradan anne babalara da seslenmek istiyorum. Çocuklarına ahşap oyuncak alarak hem sağlıklı hem de doğal etkinlikler yapabilirler” diye konuştu.

Uniport Alışveriş Merkezi Pazarlama Uzmanı Nazlı Kaya ise,”Etkinlikleri önemsiyoruz. Çünkü çocuklar bizlerin geleceğidir. Onları nasıl yönlendirirsek toplumumuza da onu yansıtacaklardır. Bizler istiyoruz ki çocukların hayal dünyasına kendi istekleriyle birlikte daha farklı işler ortaya çıkarsınlar.”diyerek sözlerini tamamladı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı