Dört Dört’lük Mezuniyet

656

Ünye Atatürk İlkokulu 4. sınıf öğrencileri düzenlenen mezuniyet töreninde cübbe giyip kep atarak, ilkokulu bitirmenin mutluluğunu yaşadılar. Velilerinde katıldığı mezuniyet töreninde öğrencilerin heyecanları dikkatlerden kaçmazken, sınıf öğretmenleri Ayşe Yüksel’in zaman zaman duygulandığı görüldü.

Sınıf öğrencileri anısına hazırlanan slayt gösterisinin ardından konuşan Okul Müdürü Ertan Gül,” Bu gün 30 minik öğrencilerimiz okulumuza 4 yıl önce ilk defa girdiler. Okul denilen eğitim yuvamıza dört yıl nasıl geçti, onlar ne çabuk büyüdüler bizlerde anlamadık. Şimdi veda zamanı yaklaştı. Ancak içimiz çok rahat. Çünkü onlar okulumuzun en olgun öğrencileri oldular. Sizin çocuklarınızın en büyük şansı Ayşe Yüksel gibi deneyimli işini seven ve çok yönlü bir eğitim sınavından geçmeleridir. Ayşe öğretmenimiz onları sadece bilgi ve akademik yönden değil, her yönüyle hayata hazırladı. Yarışmalarda, sportif faaliyetlerde ve sahnelerimizde onlar vardı. Dört yıl boyunca siz velilerimizde öğretmenimiz kadar bu faaliyetlere destek vererek hep yanlarında oldunuz. Sizler gibi fedakar ve seçkin bir veli topluluğu ile çalışmak bizlere mutluluk vermiştir.”dedi.

Öğrencilerin sınıf öğretmenleri Ayşe Yüksel ise,” İlk geldiği zamanlardan bu günlere baktığımızda onların büyüyerek yetiştiğini ve bizlerinde yaşlandığımızı anlıyorum. Dört yıl boyunca biriktirdiğimiz koca anılarımızla bu gün öğrencilerimizi mezun etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Aslında onlardan ayrılmıyorum. Çünkü onların yaşadıkları her başarıda ve mutlulukta onlarla birlikte olduğuma inanıyor, hayatları boyunca iyi yetişmiş bir insan olmaları için çalışacaklarını biliyorum. Siz anne ve babalar başta olmak üzere eğitim camiasında emeği geçen okul müdürümüz Ertan Gül’e ve meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Program öğrencilerin skeç ve tiyatro gösterileriyle devam ederken, program sonunda 30 öğrenci aynı anda kep atarak mezuniyet coşkusunu yaşadı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı