Vali Yavuz,”Ünye OSB Türkiye’ye Örnek Olacak”

636

Ordu Valisi Seddar Yavuz Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde iş adamları ve basın mensubu ile bir araya geldi. Ünye Organize Sanayi Bölgesi konusunda çalışmaların ivme kazandığını ifade eden Vali Yavuz,”En geç yıl sonuna kadar çalışmalardan netice alırız.”dedi.

Açılacak Organize Sanayi Bölgesi yatırımcılarına konuşan Vali Yavuz,” Üzerinde çalıştığımız benimde Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettiğim bu model Türkiye’ye örnek olabilecek bir model. Çünkü yatırımcı ile arsayı bizim bir şekilde buluşturmamız gerekiyor. Bunda da karşılaşabileceğimiz zorlukları güç birliği ile aşabileceğimizi düşünüyorum.”dedi.

Vali Yavuz, Ünye’ye yapılacak OSB 10 yıl önce yapılsaydı Ünye’nin bulunduğu durumun en az yüzde 30 üzerinde olabileceğini ifade ederek,”Bu model ile biz Ünye’de kısa bir süre sonra alt yapı ihalesi yapabilecek bir noktaya gelebileceğiz. Biz aynı modeli Ordu OSB içinde çalışıyoruz Fatsa OSB’de belirli bir ivmeyi zaten kat ettik. Ünye eğer bu OSB’yi 10 yıl önce yapabilseydi bugün Ünye’nin bulunduğu durum en az yüzde 30 üzeri olurdu.Bize güvenin biz başaracağız. Önemli bir durum söz konusu olmaz ise yıl sonu gibi OSB’de çalışmalar başlar , bunu rahatlıkla söyleyebilirim.”şeklinde konuştu.

Programa ayrıca Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney,Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ordu Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan,Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar,Ak Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ,yatırımcılar ve basın mensupları katıldı.

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı