Galip Öztürk Belgelerle Cevap Verdi

914

Samsunlu iş adamı Galip Öztürk, yeniden yargılanmasının başladığı süreçte bazı ulusal ve sosyal medya organlarında hakkında çıkan haberlere sitem etti. Öztürk, belgelerle cevap verdi.

FETÖ kumpası olduğu gerekçesiyle, müebbet hapis cezası infazının durdurulmasına ve yeniden yargılanmasına karar verilen Metro Holding Kurucu ve Onursal Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk, ulusal bazı haber siteleri ve sosyal medyada aleyhine çıkan paylaşımların kasıtlı olduğunu öne sürdü.

Mahkeme kararını paylaşan Galip Öztürk, yaptığı kısa açıklamada “Bağımsız mahkemelerin ‘açılan davalar FETÖ kumpasıdır, hepsinde yeniden yargılama yapılmalıdır’ kararına rağmen, üstelik tam da yeniden yargılamaların başladığı bir dönemde ulusal ve sosyal medyada, hakkımda çıkan haberleri kamuoyu vicdanına bırakıyorum!” dedi.

ÖZTÜRK KARARI PAYLAŞTI

Ulusal medya tarafından yapılan haberlere sitem yüklü bir açıklama yapan Galip Öztürk, İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nin yargılamanın yenilenmesi ve müebbet hapis infazının durdurulmasıyla ilgili mahkeme kararını da sosyal medya hesabından paylaştı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı