Borçsuz Takım Kongreye Gidiyor

400

Ünye 1957 Spor, yönetimin aldığı kararla olağanüstü kongreye gidiyor. 12 Haziran 2019 Çarşamba Günü Saat 17.30’da  Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda gerçekleştirilecek kongre öncesi Alp Medya Ajans’a konuşan Kulüp Başkanı Murat Ülgen süreci değerlendirdi.

“Takımı Kaos İçinde Devraldık”

Başkan Ülgen ligin ikinci devresinin hemen öncesinde yönetimi devraldıklarını ifade ederek, “Ocak ayında takımı devraldığımızda ilk maçtan iki gün önce takım sahaya çıkabildi. Takımı devraldığımızda 13 Futbol topu ve 15 adet yağmurluk kalmıştı. Her şeyi yeniden dizayn ederek göreve başladık. Yemeğini, aracını, mutfağını, malzemelerini yeniden temin ettik. Bunun yanında Ünye’yi terk eden futbolcuların yerine yeni futbolcular kazandırarak takımı ligde tutmayı başardık. Kaos içinde bulunan kulübün bu zorlu sürecinde 108 Bin TL borcu da bulunuyordu. Sahipsiz takıma elimizi taşın altına koyarak sahip çıktık” dedi.

“Borçla Aldık Borçsuz Devrediyoruz”

Ligin sona ermesinin ardından BAL liginde kalmayı başaran Ünye 1957 Spor’un borçlu olan kasasına para bırakarak kongreye gittiklerini ifade eden Ünye 1957 Spor Başkanı Murat Ülgen, “mahkemeye verilmek üzere olan takıma bu zorlu süreçte Kaymakamımız, belediye başkanımızın da destekleriyle sahip çıktık. Ünye’nin hocaları ve yönetim kurulu arkadaşlarımızın özverisiyle bu büyük sorumluluğu üstümüze aldık. Göreve geldiğimizde 108 Bin TL ile devraldığımız kulübü borçsuz devredeceğimizi söyledik ve bugün gelinen noktada Ünye 1957 Spor’u borçsuz devrediyoruz” diye konuştu.

“Ünye 1957 Spor Ligde Kalırken İl Takımları Düştü”

Ünye 1957 Spor’a inanan gönül veren herkesin özverisiyle sezonu ligde kalarak tamamladıklarının altını çizen Başkan Ülgen, “Bu konuda taraftarımıza, hocalarımıza, yönetim kurulu arkadaşlarımıza ve Ünyelilere teşekkür ediyorum. Çünkü zorlu bir sürecin ardından ligde kaldık. Sezon sona erdiğinde bunun önemini anladık. Amasyaspor, Sinopspor, Turhalspor, Sungurluspor gibi takımların küme düştüğü dönemde Ünye 1957 Spor ligde kalma başarısı gösterdi” dedi.

Ülgen İşadamlarına Seslendi

Ünye’ye Ünye 1957 Spor’a gönül veren işadamlarına seslenen Başkan Murat Ülgen, “takımımızı sahiplenecek işadamları olabilir, Ünye’nin önde gelenleri olabilir, iyi bir yönetimle de layık olduğu profesyonel lige takımımız çıkabilir. İnşallah Ünye 1957 Spor’umuzu sahiplenen işadamlarımız olur” dedi. “Esnaflarımız Borç Silerek Kulübümüze Destek Oldu” Ünye 1957 Spor Kulübünün esnafa olan borçlarının da ödendiğini ifade eden Başkan Ülgen, “bu konuda Ünyeli esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü Bahar Süper Market yöneticileri kulübümüzün 15 Bin TL’lik borcunu 5 Bin TL ödeme alarak sildi, yine Face Tur yöneticileri 19 Bin TL olan borç karşılığında 5 Bin TL ödeme aldılar, Hakan Medikal’e 10 Bin TL olan borca karşılık 2 Bin TL ödedik. Cem Petrol’e olan 6 Bin TL’lik borca karşılık 2 Bin TL ödedik. Destek veren tüm esnaflarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Onların sayesinde kulübümüzü borçsuz olarak kongre sürecine getirdik” dedi. Başkan Ülgen yarın yapılacak kongreye tüm Ünye 1957 Spor’a gönül verenleri davet ederek kulübe destek olmaları çağrısında bulundu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı