Müzik Öğretmeni Erkoç Ünye’yi Şarkıyla Anlattı

490

28 yıldır Müzik Öğretmenliği yapan Ünyeli Uğur Erkoç bestelediği şarkıyla müzik piyasasında iddialı bir girişi yaptı. Erkoç’un şarkısı kısa sürede binlerce kişi tarafından izlendi.

Aslen Ünyeli olan, Ankara’da Müzik Öğretmenliği yapan Uğur Erkoç (53) kendi bestelediği “Çitir Çitir Çitlek” şarkısı için stüdyoya girdi. Kendi bestesini seslendiren Erkoç, hobi olarak başladığı beste çalışmasını bir adım daha ileriye götürdü. Müzik Öğretmeni Erkoç, “28 yıllık Müzik Öğretmeniyim. 1998 yılında Ünye İmam Hatip Lisesi’nde müzik eğitimi hayatına başladım. Son olarak 2016 yılında Meçhul Asker’de çalıştıktan sonra talebim üzerine Ankara’ya tayin oldum. Kazan ilçesinde öğretmenliğe devam ediyorum” dedi.

Amatör olarak yaptığı beste çalışmaları hakkında bilgi veren Erkoç, “yıllardır müzik ve beste üzerine amatör çalışmalar içindeydim. Hobi olarak yaptığım bu çalışmayı single haline getirmek istedim ve kendi bestelediğim şarkıyı kendim seslendirdim. Stüdyo ortamında kayda alınan bu parçanın özellikle düğünlerde yer alacağına inanıyorum. Çünkü sesimle olmasa da bestemle iddialıyım. Bu konuda görüşmeler ve teklifler var. Bunların hepsi değerlendirme aşamasında” diye konuştu.

Şarkıda Ünye adının geçmesini özellikle istediğini ifade eden Uğur Erkoç, “Şarkının sözlerine Ünye’nin yer almasını özellikle istedim. Çünkü ben bir Ünyeliyim. Ünye’nin adının geçtiği her yerde nasıl bir Ünyeli gururlanıyorsa ben de şarkımda Ünye adına özellikle önem verdim. Şarkımda Ünye’nin denizi ve güzelliğine de değindim. Ünye gerçekten cennetten bir köşe. Bu nedenle her Ünyeli’nin gönlündeki yer başkadır” şeklinde konuştu.

Erkoç sözlerini şu cümlelerle sonlandırdı; “Kısa sürede binlerce kişinin izlemesi şarkının tuttuğunu gördüm. Özellikle nakaratın dillerde dolaşacağını ve şimdiden dolaştığını görmek beni mutlu etti. Ünye hakkında merak uyandıracağına inanıyorum.”ifadelerini kullandı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı