Alp “Ünye 1957 Spor” İçin Adaylığını Açıkladı

639

Ünye 1957 Spor’da çoğunluk sağlanamadığı için Çarşamba gününe ertelenen olağanüstü genel kurul öncesi gazeteci Hamza Alp Ünye 1957 Spor’a başkan adaylığını açıkladı.

Başkan adaylığına ilişkin basın toplantısı düzenleyen Hamza Alp,”Bildiğiniz gibi şuanda mevcut Murat Ülgen yönetimindeyim. Olağanüstü genel kurulda geçtiğimiz hafta çoğunluk sağlanamadığı için bir hafta sonraya yani Çarşamba gününe ertelendi. Aday çıkmadı. O gün benim listem hazırdı. Eğer çoğunluk sağlansaydı seçimler yapılmış olacaktı. Çarşamba günü seçimler yapılacak. Seçim yapılmadan önce bir kaos ortamının olmadığını göstermek adına Hamza Alp Yönetiminde Bir Yönetim Oluşturduk” Dedi.

Amacımız Ve Hedefimiz 3 Lige Çıkarmak

Ünyespor’u ilk amacımız ve hedefimiz üçüncü lige çıkarmak  diyen Alp,”Hamza Alp bu yönetimi nasıl oluşturdu? Hamza Alp’te para durumu nedir? Efendim Hamza Alp’te bir para durumu yok. Ancak iyi bir yönetim oluşturdum. İstanbul’daki işadamlarımız, futbolcu menajerleri ile birlikte bir yönetim oluşturarak Ünyespor’u BAL Ligi’nden üçüncü lige çıkarmak için çalışıyoruz. Hedefimiz Ünyespor’da biliyorsunuz hedef her zaman şampiyonluk olmuştur. BAL Ligi’ndeki yerimiz maalesef BAL Ligi’nde olmamamız gereken bir yerdeyiz. Bu yüzden ben ve ekibim olarak Ünyespor’u ilk amacımız ve hedefimiz üçüncü lige çıkarmak” şeklinde konuştu.

Bu işadamları niye Ünyespor’la ilgileniyorlar?

İşadamlarının Ünyespor ile neden ilgilendiğine dair ise Alp”Birincisi dediğim gibi Ünye bir marka. Buraya gelen futbolcuları, menajerler oldukları için futbol kulüplerine satacaklar. Satmak içinde en güzel Karadeniz Bölgesi, burada da isim yapmış bir kent var, Ünye var. Biz bu Ünye’yi ve Ünye markasını daha iyi yerlere taşımak için BAL Ligi’nden şampiyon olarak takımı yukarı çıkartmış olacağız ve buradaki futbolcuları da satacağız. Satmış olduğumuz futbolcudan da para kazanacağız yani Ünyespor para kazanmış olacak.”ifadelerini kullandı.

Ünyespor Ağabeylik Yapma Görevini Bir Türlü Üstlenemedi

Ünyespor’un bu zamana kadar alt takımlarla bir araya gelemediğine de değinen Alp; “Bir de yıllardır başaramadığımız diyelim alt takımlarla bir türlü bir araya gelemiyoruz. Ünyespor ağabeylik yapma görevini bir türlü üstlenemedi veya bunlar hep sohbette kaldı icraata geçmedi. Ben dün Ünye’de bulunan beş tane kulübümüz var. Fevzi Çakmakspor, Ünye Gençlerbirliğispor, Ünye Futbol Kulübü, Ünye Gücü Kadın Futbol Takımı ve Çınarlıkspor hocalarıyla bizzat telefon görüşmesi yaptım. Bir araya gelelim istedim. İlk etapta da bu takımlarımıza birer forma ve beş tane top hediye edeceğiz. Oradaki futbolcularında bir hedefleri olacak.  Ne o hedef Ünye 1957 Spor’da futbol oynamak. Bunlara da dikkate ederek oradaki futbolcuları yukarılara almış olacağız”. ifadelerini kullandı.

Basketbol Takımını Hayata Geçirip Ünyespor’un Basketbol Takımı’nda Da İyi Yerlere Gelmek İstiyoruz

Ünye’de önceden basketbol takımı olduğunu ama maddi açılardan devam edemediğini söyleyen Alp, “Yine hedeflerimiz arasında geçtiğimiz yıllarda Ünye’de bir basketbol takımımız vardı. Güzel işler yaptılar. Ama maddi açıdan başaramadık diyelim. Bizim hedefimiz basketbol takımını hayata geçirip Ünyespor’un Basketbol Takımı’nda da iyi yerlere gelmek istiyoruz. Sporun her kademesinde yavaş yavaş bir şeyler yapmak istiyoruz” dedi.

Biz Beş Yıllık Süre İçinde Bize Para Verin Diye Hiçbir Kapıyı Çalmayacağız

Alp, sözlerini şöyle noktaladı; “Benim sizlerle buluşmamın sebebi Çarşamba günü yapılacak olan olağanüstü genel kurulda hem başkanlığımı açıklamak ve kamuoyu ile paylaşmak istedim hem de Ünyespor’un bugüne kadar getirdiler sağ olsunlar. Biz olağanüstü kongre kararını başkan olacak kişinin lige girmeden önce altyapısını oluştursun, futbolcularını oluştursun, hocasını alsın diye bu kararı aldık. Bizim şuanda teknik direktörümüz hazır. Şuanda 10futbolcu ile birkaç gün içinde sözleşmeler imzalanacak. Tabi bunlar hepsi Çarşamba günü kongrenin ardından yapılacak işler.  Ama biz şuanda hazırlıklarımız yaptık. Emin adımlarla ilerliyoruz. Biz hep büyüklerimize giderdik.  Ünyespor’a yardım için Belediye, kaymakamlık ve işadamlarımıza gidiyoruz. İnşallah bu dönem bu beş yıllık süre içinde hiçbir kapıyı çalmayacağız. Bize para verin diye hiçbir kapıyı çalmayacağız.  İşadamlarımız mutlak bağış yapacaklardır. Bağışlarını alacağız. Mazeretlerimiz kesinlikle olmayacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Anahtar Kelime: ,
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı