Maksat Muhabbet Korosu Dinleyenlerine Unutulmaz Bir Konser Yaşattı

406

Ünye’de düzenlenen konserin gelirleri Otizmli çocukların eğitimine bağışlandı. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Haznedar Çocuk Yuvasının Kültür Sanat Etkinliklerinin bir parçası olan Maksat Muhabbet Korosu Atik Otel’de düzenlenen gece ile dinleyenlerine unutulmaz bir konser yaşattı.

https://www.youtube.com/watch?v=csQ8tPjzxWE&ab_channel=AlpMedyaAjans

Haznedar Çocuk Yuvası ve Maksat Muhabbet Olsun Korusunun Kurucusu olan Ayşe Yalın,”Bizler Maksat Muhabbet Korosu olarak her yıl bir ana tema üzerinden hareket ediyor ve konserden elde edilen geliri de Türkiye Çocuk İstismarı Ve İhlalini Önleme Derneği gibi bu konuda ciddiyetine inandığımız kurum ve kuruluşlara bağışlıyoruz. Bu yıl düzenlediğimi organizasyonumuzun gelirlerini Otizmli Çocuklar olarak belirledik. Bu geceki konser geliri de otizmli çocukların eğitimi için bağışlama kararı aldık. Böylelikle hem bu konuya dikkat çekmek ve bir farkındalık yaratmak istedik. Otizm bir hastalık değil genetik altyapıya dayanan nörobiyolojik bir olgudur. Dünya genelinde 59 çocuktan biri otizmli olarak doğmaktadır. 2018 yılı verilerine göre ülkemizde ve dünyada hızla tırmanmaktadır. Bizler ne yapabilir sorusuna cevap olarak elbette sağlıklı beslenmeye özen göstermek ve çocuğun 3 yaşına kadar ki gelişim sürecini çok iyi takip etmek olmalıdır. Zira erken tanı ve erken eğitim ile otizmli bir çocuk normal bireyler arasındaki yerini kolaylıkla alabilir.”dedi.

Güney,” Bu Ekibin Başarısı Çocuklar İçin Oldu”

Programda konuşan İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney,” Bu organizasyonda en anlamlı düşünce bu gün yapılacak olan bağışların otizmli çocuklar yararına olmasıdır. Sanatı,sanatın eserlerini dile getiren ekibin başarısın çocuklar yararına olmasının da ayrıca bir önemi var. Her yıl belirli programlarla sahne alarak farklı bağış içerisinde bulunan Maksat Muhabbet Korosu’nun düşüncelerini kutluyorum. Bu korunun ayrıca bir özelliği var ki, sanata, sanatçıya, kişiye, çocuklara ve duyarlılık gösterebileceğimiz her programda kendileri ellerinden geleni yapmaktadır. Bu günkü organizasyonda emeklerini çocuklar için harcamak isteyen dinleyicilere ve düşüncelerini çocuklar için kullanan Ayşe Yalın’ı kutluyorum.” şeklinde konuştu.

50. Sanat Yılını Sahnede Kutladı

Konserde öncesi TRT Sanatçılarından olan ve programda konuşan Ahmet Kurtaran,” Bu konserin çocuklarımızın yararına olduğu kadar  kurucusu olan Ayşe Yalın ile 65 yıllık bir dostluğumuz var. Amatörce başlayan bu ekibin büyüyerek bir büyük organizasyonlara da imza atacağından asla şüphem yoktur. Bu konserin benim için önemli iki nedeni var. Birincisi konser gelirinin çocuklarımıza bağışlanacak olması ve ikincisi ise sahne tozunu yuttuğumun 50. senesini kutluyorum.”ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 20 kişilik ekipten oluşan Maksat Muhabbet Korosu ekibi Devlet Klasik Türk Müziğinden parçalar seslendirerek kulakların pasını sildi.

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı