Turizm İşletmeleri’nde Denetim

332

Okulların tatile girmesi ve sıcaklıkların artmasıyla başlayan turizm sezonu dolayısıyla Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından Ünye’de faaliyet gösteren turizm işletmeleri denetlendi.

Okulların tatile girmesi ve sıcaklıkların artmasıyla birlikte Ünye’de yoğunluk gözlenen turizm işletmelerine yönelik olarak Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol Genel Müdürlüğünce hazırlanan rutin kontrol planı, ihbar, şüphe ve şikayetlere istinaden yapılan denetimlere ilave olarak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol ekiplerince yapılan gıda denetimlerimiz Ünye Kaymakamı Sn. Ümit Hüseyin Güney’in talimatlarıyla arttırıldı.

Ünye’yi turizm yönüyle temsil eden dolaylı olarak da ilçe reklamını yapan turizm işletmelerinin denetimleriyle birlikte Türk Gıda Mevzuatına uygun güvenilir gıda üretiminin sağlanması, gıda iş yerlerinin teknik ve hijyenik koşullarının geliştirilmesi ve sektör çalışanlarının bilinçlendirilmesi yönüyle kalite standartlarının yükseltilmesi dolayısıyla ilçe turizmine olumlu dönüşlerin sağlanması hedeflenmektedir.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı