Termeyi Sel Vurdu: Sanayi,Ahır, Ev, Tarla,Köprü, Bahçe, Arazi

789

Samsun’un Terme ilçesinde gece saatlerinde başlayan sağanak yağmur ilçeyi sular altında bıraktı.

Terme’de dün geceden beri devam eden sağanak nedeniyle evler, iş yerleri su altında kalırken ulaşımda da aksamalar meydana geldi. Sağanak, ilçedeki Sakarlı ve Miliç Mahalleleri arasından geçen Miliç Deresi’ni taşırdı. Derenin taşması nedeniyle tarım arazileri sular altında kaldı ve mahsuller zarar gördü. İlçede ayrıca, bazı yerlerde yollar çökerken ağaçların da devrildiği gözlendi. Ayrıca Sakarlı Mahallesi’ndeki bir köprü yıkıldı.

Vatandaş Yolda Kaldı

İlçenin Erenköy ve Kazımkarabekir mahallesini birbirine bağlayan bağlantı yolu sel nedeniyle göçtü. Selin vurduğu yolda bir vatandaş traktörüyle geçmeye çalışırken, traktör çamura saplandı.

Tarım Arazileri Sular Altında Kaldı

İlçenin bir çok noktasında aşırı yağmur sonrası tarım arazileri sular altında kalırken, vatandaş ürünlerini kurtarmaya çalıştı.

Sanayide Selden Etkilendi

İlçenin geçim kaynağı olan Terme Sanayi’si de selden nasibini aldı. Bir çok evi su basan olayda ahırlardan bulunan hayvanlar dışarı çıkarılarak tahliye edildi. En çok tarım arazileri ve bahçelerin sular altında kaldığı Sakarlı,Evci, Miliç, Bazlamaç, Kocaman mahalleleri de selden zarar gören yerler oldu.

Gün Ağırınca Selin Bilançosu Görüldü

İlçe genelinde sel sabahın ilk ışıklarında belli olurken, selin bilançosu da ortaya çıkmaya çıktı. Bir çok vatandaş sel sularına kapılmamak ve  hayvanlarını korumaya çalışırken, bazı vatandaşlarda evlerindeki eşyaları yüksek yerlere taşıdı.

Köprü Yıkıldı

Sel sonrası Sakarlı Mahallesi bağlantı yolunda bulunan köprü sel nedeniyle yıkıldı.Mahallenin evci yolu üzerinde bulunan köprü aşırı sel yüzünden uçtu. Karşı mahalleye geçemeyen vatandaşlar ise köprünün bir an önce yapılmasını istedi.

Anahtar Kelime: , ,
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı