Eğlendirerek Öğretmenin Adresi: Bilgi Evleri

598

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışıyla Ordu’ya kazandırılan Bilgi Evleri yaz döneminde de öğrencilere kaliteli eğitim vermeye devam ediyor. Bilgi Evleri oluşturulan çeşitli kulüp faaliyetleriyle öğrencilerin eğlenerek öğrenmesini amaçlıyor.

Özgüven Aşılayarak Yetenekleri Ön Plana Çıkarıyor

Öğrencilerin boş zamanlarını faydalı bir şekilde geçirmelerini sağlamak, ailelerin güvenle bırakabilecekleri vazgeçilmez ortamlar oluşturmak amacıyla kurulan Bilgi Evleri sezon dışında da faaliyetlerini sürdürüyor. Bilgi Evleri; bilgi destek programları, eğitimler, seminerler, sosyal sorumluluk projeleri ile öğrencilere yardımlaşma ve özgüven aşılayarak yeteneklerinin farkına varmalarını sağlarken değerler eğitimiyle de öğrencilerin milli, manevi duygularla hem kendilerine hem de çevrede olup bitenlere karşı duyarlı olmalarını öğretmeleri açısından da destek veriyor.

Öğrencilerin Akademik Başarısı Çeşitli Faaliyetlerle Destekleniyor

Bilimsel teknolojik gelişmeler takip edilerek oluşturulan Türkçe, Matematik, Fen Teknoloji ve İngilizce derslerinin okul tekrarı şeklinde müfredata uygun olarak anlatıldığı Bilgi Evlerinde öğrencilerin akademik başarısı da destekleniyor. Öğrencilerin her türlü konuda çağın gerisinde kalmamaları adına sistemli bir şekilde oluşturulmuş Bilgi Evleri sadece bunlarla sınırlı kalmayarak en üst düzeyde yararlanabilmeleri, kitap okuma sevgisi aşılayarak bilinçli nesillerin yetişmesini sağlayabilmeleri için hazır bulundurulan kütüphane ve akıl oyunlarıyla bir bütün oluşturuluyor.

Kuran-I Kerim Eğitimi De Yer Alıyor

Yarıyıl dönemlerinde ve hafta sonlarında öğrencilere dönem streslerini atmaları adına ilgi ve yeteneklerine göre çeşitli kulüp faaliyetleri düzenleyen Bilgi Evlerinde ayrıca Kuran-ı Kerim eğitimi de veriliyor. Bunun yanı sıra Drama, Okuma Saati, Küçük El İşleri, Bir Şey Anlatıyorum, Eğlenceli Küçük Oyunlar, Qiling, Karikatür, Kodlama, Origami, Mental Aritmetik, Boyama, Diksiyon, Bilişim, Müzik, Astronomi, Bilgi Yarışması, Eğlenceli Matematik, Eğlenceli İngilizce, Eğlenceli Türkçe, Eğlenceli Bilim, Kodlama, Üç Boyutlu Çizim, Sinema Saati, Belgesel, Rehberlik, Örgü, Sudoku, Yazarlık Atölyesi, Kukla Yapımı, Bilgi Çarkı, Tarih Tabusu, Ayraç Yapımı, Maske Yapımı, Çim Adam Yapımı, Şiir Okuma, Kelime Küpü, Deney, Resim gibi çeşitli kulüp faaliyetleri ve etkinlikleri yer alıyor.

İlgi Ve Yeteneklere Göre Çeşitli Kulüp Faaliyetleri Düzenleniyor

Bilgi Evleri içerisinde zekâyı aktif tutarak öğrenmeyi kolaylaştıran, planlı hareket etme becerisi kazandıran, öngörüyü güçlendiren, yeni yetenekleri keşfetmeyi sağlayan stratejik akıl ve zekâ oyunlarının mevcut olduğu bir akıl oyunları sınıfı da bulunuyor. Bütün bir yıl boyunca eğitmenlerin gözetiminde öğrencilere Scrabble, Koridor, Abbalone, Dedektif, Pratik Bardaklar, Tabu, Mangala, Jenga, Tangram, Satranç gibi oyunlar öğretiliyor.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı