Atletizmde Ünye Rüzgarı

556

Türkiye Atletizminin en önemli figürlerinden Naili Moran’ın adını taşıyan altyapı yarışması “Naili Moran Atletizm Festivali” ne katılan Ünyeli küçük atletler oldukça başarılı bir performans sergilerken madalyaları da toplamayı başardılar.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 1946-56 ve 1964-68 yılları arasında başkanlığını yapan unutulmaz spor adamı anısına yapılan Ali Naili Moran Atletizm Festivali Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Mersin, Samsun, Sivas ve Trabzon’da gerçekleşti.

Samsun İlkadım Atletizm Stadı’nda gerçekleşen yarışmalarda ise Ünye Futbol Kulübü, Reis Aslanlar Spor Kulübü ve Mustafa Rakım Anadolu Spor Kulübü sporcuları da boy gösterirken 8 altın,5 gümüş ve 2 bronz ile toplamda 15 madalya ile festivalin Samsun ayağında Ünye rüzgârı estirdiler.

Fırlatma topunda Zeynep Kayım, Sadık Bakıcı,100 metre engellide Oğuzhan Arslan, gülle atmada Ender Cürebal, yüksek atlamada Mertcan Kaymak, 60 metre engellide Muhammet Topal, üç adım atlamada Rabia Yürük, uzun atlamada Oğuzhan Arslan birinci olarak altın madalya kazandılar.

100 metre engellide Serhat Torun, fırlatma topunda Zeynep Avcı, yüksek atlamada Büşra Altun,60 metre engellide Berre Gül, uzun atlamada Şeyma Şen ikinci olarak gümüş madalya kazanırlarken, yüksek atlamada Sıla Nur Akçay ile 60 metre engellide İrem Arslan üçüncü olarak bronz madalya kazandılar.

Ünye Futbol Kulübü antrenörü ve aynı zamanda milli takım antrenörü de olan Mürüvvet Vidinli Kurs Öğretmeni Uğur Özdemir’in nezaretinde yarışmalara katılan Ünyeli küçük atletler ulusal çapta bir yarışma deneyimi yaşarken yarışmalar ile ilgili görüşlerini açıklayan Özdemir şu ifadelere yer verdi; “Ünye’de atletizmi seven çok sayıda çocuğumuz var. Onların böyle güzel bir organizasyonda tecrübe edinmeleri ve başarılı olmaları bizleri çok mutlu etti. Çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen İlçe Spor Müdürlüğü’müze, İlçe Milli Eğitim ve Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk ise atletizm branşında bu sezon ilk defa çalışmaya başladıklarını belirterek şu şekilde açıklamalarda bulundu; “Bir futbol kulübü olarak sporun başka alanlarında da faaliyet göstererek çocuklarımıza yol göstermek amacındayız. Bu anlamda atletizm branşında bu sezon çalışmalarımıza başlamamıza rağmen az zamanda çok yol aldığımızı söyleyebilirim. İl içinde olsun il dışında olsun birçok yarışmaya katıldık. Gayretli çalışmalarından dolayı antrenörümüz Uğur Özdemir ile gurur duyuyorum. Bu güzelliklerin ortaya çıkmasında emeği olan İlçe Spor Müdürümüz Aydın Kuyumcu, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Özgür Tokgöz ve Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Müdürümüz Mustafa Erdoğan’a teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı