Tarihi Kum Turnuvası Başladı

458

Ünye 20. Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali kapsamında düzenlenen, geleneksel kum futbol turnuvası Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu’nun başlama vuruşuyla start aldı.

Yalı Mevkii’nde bulunan kumsalda gerçekleştirilen ve yarım asırdır geleneksel olarak devam eden turnuva 21 Temmuz’da sona erecek.

“En Eskisi Ünye’de”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, kum futbol turnuvası denenince akla Ünye’nin geldiğini ifade ederek, “Kum futbol turnuvasının duayen spor yazarları tarafından bilinenin aksine dünyada ilk olarak Ünye’de başladığını söylediklerini hepimiz biliyoruz. Yani en eskisi Ünye’de. Kum turnuvasının bu açıdan ilçemiz için ayrı bir özelliği var. Ünye 20. Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali kapsamında organize ettiğimiz ve yaklaşık yarım asırdır devam eden geleneksel plaj futbolu turnuvamıza katılan tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Kum futbol turnuvasının açılış programına Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Şahin, Ali Kemal Mehel, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu ve sporseverler katıldı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı