Sahneden Sinemaya Bir “İyilik” Hikayesi

834

Sinema ve Tiyatro oyuncusu, aynı zamanda oyun yazarı Şerafettin Kaya ilk sinema filmi olan “Ben iyi biri olmadan önce” ‘nin çekimlerini tamamladı.

Ünye’li şair, yazar, oyuncu, oyun yazarı ve yönetmeni Şerafettin Kaya “ Ben iyi biri olmadan önce “ oyununu sinemaya uyarladı ve İstanbul’un Fatih ilçesi Balat mahallesinde 22 günde çekimleri tamamlandı.

Tiyatro sahnesinde çok sayıda oyun yazıp yöneten Şerafettin Kaya Tiyatro yazarlığının haricinde sinemaya da el atmış oldu. Filmin “İyilik” kavramını acımasızca sorgulayacak diyen Yönetmen Şerafettin Kaya “İlişkilerde insan ve vicdan, iyi ve kötü olmanın ruhumuzda ve gerçek hayatımızda yarattığı tahribatı kara komedi tarzıyla anlatacak. Filmde hümanist bir kişinin iyi kalma mücadelesi veren bir karakter. Her şeyini kaybedip zor durumda kalması ve sokaklarda yaşamasıyla yeni bir hayata başlar. Zaman içerisinde karşılaştığı olaylar karakteri de sıradan iyilik kavramının içine sıkıştırır” dedi.

Filmde çok sayıda arkadaşlarının da rol aldığını söyleyen Kaya “Sağolsunlar böyle bir filmde beni yalnız bırakmayan Mehmet Çağçağ, Pelin Batu, Nejat Yavaşoğulları, Mustafa Uzunyılmaz, Yaşar Kurt, Ayhan Taş, Hamza Alp, İslam Çamyar, Murat Muslu, Gülsün Gülyıldız, Didem Karataş, Hacer Aslan, Müge Karataşlı, Ersin Kalkan, Burcu Karadağ’a teşekkür ediyorum. Filmin Prodüksiyonluğunu Hamza Alp yaparken görüntü yönetmenliğini ise Sedat Şahin yaptı. Bir iki ay içinde montaj işlerinin tamamlanıp vizyona girecektir” açıklamasını yaptı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı