Sarıkahraman,”TMO Fiskobirlik Olamaz”

411

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman Toprak Mahsulleri Ofisinin Fiskobirlik’in yerini aldığını ifade etti. Fındık ayının yaklaşmasıyla beraber taban fiyatlarının Temmuz ayı içerisinde açıklanacağını söyledi.

Başkan Sarıkahraman açıklamasında,”TMO şu an da Fiskobirlik’in yerini aldı ancak bundan 15-20 yıl önceki Fiskobirlik’in yerini almasının mümkün olmadığını o dönemlerdeki Fiskobirlik’in devletin elinde olduğu devletin hem Fiskobirlik hem de üreticinin yanındaydı fakat şu an ki Fiskobirlik’in müdahale alımı yapar bir görüntüde olması mümkün değildir.”dedi.

Temmuz Ayınca Açıklanacak

Fındığın taban fiyatlarının ortalama temmuz ayı ortalarında açıklanacağını söyleyen Ziraat odası başkanı Osman Sarıkahraman,”Fiskobirlik’in bir ekip oluşturarak alım ekibini oluşturduğunu ve henüz TMO tarafından ya da tarım bakanlığı tarafından önemli bir açıklama olmadı.”şeklinde konuştu.

Sarıkahraman,”Rekolte Piyasada Konuşulanın Altında Olacak”

Rekoltenin neticeleri bitmek üzere olduğunu ve bunu açıklamanın yasaklandığını söyleyen Sarıkahraman Ordu ilinde rekolte çalışmaları ve sağdaki çalışmaların bittiğini şimdi ise masa üzerinde çalışmaların yapıldığını söyledi, ve fındıkla iştigal eden tüm illerin kendi ekseni içerisinde çalışmaları yaptıklarını ve bir araya gelerek ortalama sonuçlar çıkardıktan sonra önümüzdeki dönemlerde tarım bakanlığı rekolte sonuçlarını açıklayacak benim düşüncem  rekolte sonuçlarının piyasada konuşulan rekoltenin altında olduğudur.”diyerek sözlerini tamamladı.

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı