Soydan,”Aromaterapi Her Zaman Kişiye Özel Bir Tedavidir”

Ünye de 10 yıldır eczane işletmeciliği yapan ve eczacılığın yanı sıra aromaterapi tedavi yöntemi ile ilgilenen Ahsen Soydan, kadın ve erkeklerin cilt bakımına, çocukların sağlığına, kimyasal ürünlerin zarar verdiğini ve kullanmamamız gerektiğini vurgularken asıl ilacın doğal ürünler olduğunu ifade etti. Soydan,” Cilt bakımlarında yaz ayının gelmesi ile birlikte güneşten korunmak bizim için çok önemli olup, diğer taraftan da güneşten de faydalanmalıyız. Kozmetik koruyucularla sadece güneşten korunabiliriz ama faydalanamayız.”dedi.

Aromaterapi İle Yeni Bir Kişiliğe Kavuşun

Yıllardır tecrübesiyle cilt bakım ürünlerinin bayanlar üzerindeki etkileri anlatan Eczacı Ahsen Soydan,” Her kadın güzeldir ve her kadının kendine özgü bir cildi vardır. Bu yüzden kadınlar güzelleşmeyi ve güzellikleri için birçok formüller denemişlerdir. Ancak bu formüllerin çoğunda kimyasal ürünler kullanmaktadırlar. Bunu önlemek için Aromaterapi yağını kullanarak hem fiziksel hem de duygusal anlamda rahatlığa kavuşabilirler. Doğal cilt lekesi giderici kremler yerine Aromaterapi yağı kullanarak sivilce izlerini, güneş lekelerini onarmaya yardımcı olur.”ifadelerini kullandı.

Soydan,”Aromaterapi Her Zaman Kişiye Özel Bir Tedavidir”

10 yıldır serbest eczacılık yapan ve iki yıldır tıbbi bitkiler ve Aromaterapi üzerine çalışan Ahsen Soydan, “Ülkemizde bu kadar kaliteli yağların bulunmasından dolayı eğitim alarak Aromaterapi markasıyla tanışarak eczanemizde ürünler satmaya başladık. Binlerce yıldır bitkilerin tedavilerinde kullanılmış fakat son yıllarda artan alternatif tedavilere yönelme isteği ile birlikte biraz daha gündeme gelmiştir. Aromaterapi hem duygusal hem de fiziksel olarak iyileşmemizi sağlayan bize destek olan ve bazı konularda olan eksikliklerimizi dengelemeye çalışan bir destek türüdür. Ürünlerimizden bahsetmek gerekirse sadece bir şampuan ve yıkama jeli ile hem ruhsal hem fiziksel olarak arınabilirsiniz.  Örneğin Vetivert şampuan serisi. Vetivert uçucu yağı ile hazırlanıyor ve ağır materyallerden arınmamızı sağlıyor. Bu serinin Pediatrik serisi bebekler için olup hiçbir kimyasal içermemekte ve tamamen doğal yağlardan hazırlanmaktadır. Bunun yanı sıra çeşitli koklama formülleri hazırlayabiliyoruz. Şunu da belirtmek gerekirse aromaterapi her zaman kişiye özel bir tedavidir. Çünkü herkesin fiziksel ve duygusal yapısı, aynı zamanda vücudun vereceği yanıt farklıdır. Dolayısıyla biz aromaterapide bütünsel olarak işi ele alıyoruz ve kişinin özelliklerine göre tedavi yöntemi uyguluyoruz” diye konuştu.

Yüzde 100 Doğal

Cilt bakımlarında diğer bakım ürünlerine göre daha iyi sonuçlar almak isteyenlerin bu ürünü güvenerek kullanmalarını öneren Soydan, “Cilt bakımlarında yaz ayının gelmesi ile birlikte güneşten korunmak bizim için çok önemli olup, diğer taraftan da güneşten de faydalanmalıyız. Kozmetik koruyucularla sadece güneşten korunabiliriz ama faydalanamayız. Bu ürünün koruma özelliği %100 doğal olduğu gibi ciltte güneşten dolayı oluşabilecek hasarları geri çevirebilmesidir. Kimyasal içerikli ürünleri cildimize sürdüğümüzde her zaman ciltte güneş lekesi oluşmasına neden olur. Çünkü içerisinde ki yardımcı maddeler güneş ışınları ile birlikte parçalanır ve cilt altına itilir. Bu durum bize en iyi ihtimal ile ciltte güneş lekesi en kötü ihtimal ile ise cilt kanseri olarak geri döner. Ürünümüzün üzerinde 50 faktör yazıyor ama içerisinde ki doğal Tamanu yağı 86 faktör değerinde ve piyasadaki en güvenli üründür” şeklinde konuştu.

Kişiye Özel Tedavi İle Sivilcelerden Kurtulabilirsiniz

Sivilcelerin kişileri kötü bir görünüme sahip olmasını sağladığını ifade eden Soydan,” Sivilce konusuna gelecek olursak kişiye özel tedaviler uyguluyoruz. Yine Tamanu yağı sivilce tedavisinde baz olarak kullandığımız bir üründür. Kişiye özel tedavilerde kişinin durumuna göre  sivilce kurutucu serum, tonik, yıkama jeli, güneş koruyucu ve nemlendirici kremler hazırlıyoruz. Burada hasta takibi çok önemli olup kişiyle sık sık diyalog halinde olmamız gerekmektedir.”diyerek sözlerine ekledi.

Çocuklarınızda Rahatlıkla Kullanabilirsiniz

Aromaterapi ilacının hazırlanış süresinin 3 gün sürdüğüne dikkat çeken Soydan, kullanan kişilerin olumlu cevaplar verdiğini  ve ilaçların sadece yetişkinler için değil çocuklarında da kullanabileceklerini belirtti. Ahsen Soydan, “Tedavi sürecinin başlamasında doktor eczacı ve hastanın iletişim halinde olması çok önemlidir. Ürünlerin hazırlanması maksimum 3 gündür.  Yaz ayının gelmesiyle birlikte bize gelen en çok şikayet sivrisinek yönündedir. Piyasada sivrisineklerden korunmak için birçok ürün bulunmakta ancak bu ürünleri kendimize veya çocuklarımıza kullanmak ne kadar doğru tartışılır bilemiyoruz hatta doğru değildir. Özellikle de çocuklarımız için.  Bizim hazırladığımız ürünleri çocuklarınız vücuduna hatta kıyafetlerine de sıkabilirsiniz. Bu ürünler uçucu yağlarla hazırlandığı için çocuğu koku yoluyla enfeksiyonlardan da korur, uçucu yağlar havada asılı mikropları da öldürür.  Bu ürünü hem yazın sivrisineklerde kışın da okula giden çocukların bitlenmeye ve hava yoluyla bulaşan enfeksiyonlara karşı öneriyoruz. Bu konuda geri dönüşler iyidir.”dedi.

Kimyasal Ürünlerden Uzak Durun

Kimyasal ürünlere rahatlıkla ulaşabilir olunduğunu ve zararlarının çok olduğunu vurgulayan Soydan, “ Son olarak kimyasal ürünlere ulaşmak çok kolaydır ama verdiği zararları atlatmak çok zordur. Bu zarardan korunmak için her zaman doğal olanı kullanmalarını öneriyorum. Çünkü bu hazırladığımız ürünleri doğru kullandığımızda içerisindeki yağların zarar verecek tarafları yoktur.  Şu noktanın da altını çizmek istiyorum bir şey doğal diye zararsız demek değildir her bitkinin birçok alt türü var ve bunların bazıları zararlı bileşenler içerebiliyor, bu yüzden sağlığınız için cildinize sürdüğünüz veya ağızdan aldığınız destek tedavide eczacınıza danışmadan kullanmayınız doğal olsalar bile zararları olabilir” diyerek sözlerini tamamladı.