Ünye Festivali Dolu Dolu Geçti

627

20. Ünye Kültür, Sanat ve Turizm Festivali sona erdi. 19, 20 ve 21 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen festival; sanatsal, kültürel ve sportif etkinliklerle dolu dolu geçerken, festivale vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

-Başpehlivan İsmail Balaban-

Festival, Tekkiraz Mahallesi Kararamut Mevkii’nde yapılan yağlı pehlivan güreşleriyle başladı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yağlı pehlivan güreşleri kıran kırana geçti. Güreşlerin finalinde rakibi Recep Kara’yı yenen İsmail Balaban, başpehlivan olurken, güreş ağası 52 bin liraya işadamı Cemal Arslan oldu. Güreşlerde dereceye giren pehlivanlara ödülleri Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve protokol üyeleri tarafından verildi.

-Birinci gece Emre Aydın sahne aldı-

Yağlı pehlivan güreşlerinin ardından yüzüncü yıl mevkiinde başlayan ve meydanda sona eren festival yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşün ardından sokak basketbol turnuvası final müsabakası gerçekleştirildi. Final maçı sonrası dereceye giren takımlara protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Festival kapsamında düzenlenen konserde pop müziğinin ünlü sesi Emre Aydın Ünyelilere unutamayacakları bir konser verdi.

-İkinci gün sünnet şöleni ve deniz şenlikleri gerçekleştirildi-

İkinci gün etkinlikleri Yunus Emre Parkı’nda ve iskelede yapıldı. Sünnet şöleni ile başlayan etkinlikler, renkli görüntülere sahne olan deniz şenlikleriyle devam etti. 42 çocuğun erkeliğe ilk adımlarını attığı şünnet şöleninde, sünnet çocuklarına çeşitli hediyeler verildi. Sünnet şöleni sonrası iskelede deniz şenlikleri düzenlendi. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinliklerde dereceye girenler ödüllendirildi. Festivalin ikinci gününün akşamında düzenlenmesi gereken konser etkinlikleri Samsunlu Binbaşı Zafer Akkuş’un şehit olması sebebiyle ertelendi.

-Festivalin finalini Sevcan Orhan yaptı-

Festivalin son gün etkinlikleri 21 Temmuz Pazar günü Ünye Belediyesi Binicilik Tesislerinde yapılan rahvan at yarışlarıyla başladı. Vatandaşlar ata sporu at yarışlarına büyük ilgi gösterirken dereceye girenlere ödülleri Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Gürel, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Bakanı Hüseyin Tavlı ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Rahvan at yarışlarının ardından kum futbol turnuvasının final müsabakası yapıldı. Final müsabakası sonrası dereceye giren takımlar ile turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçenlere kupaları ve ödülleri Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve ÜTSO Başkanı İrfan Akar tarafından verildi. Kum futbol turnuvasının ardından halk müziği sanatçıları Hülya Polat ile Sevcan Orhan Cumhuriyet Meydanı’nda sahne aldı. Sanatçılar söyledikleri türkülerle meydanı dolduran vatandaşlara unutamayacakları bir akşam yaşattılar.

-“Ünye, her şeyin en güzeline layık”-

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, festivalin finalinde yaptığı konuşmada, festival etkinliklerinin geniş katılımlarla dolu dolu geçtiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“7’sinden 70’ine her şeyin en iyisine ve en güzeline layık olan vatandaşlarımız için organize ettiğimiz 20. Ünye Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali’nin sonuna geldik. 3 gün boyunca düzenlenen etkinliklere katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Festivalin düzenlenmesinde maddi ve manevi destekte bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Hilmi Güler’e işadamlarımıza ve festivalin hazırlanmasında emeği geçen ekip arkadaşlarımıza teşekkürler ediyorum. Ünye, her şeyin en güzeline layık. Gelecek yıl İnşallah 21.’sini düzenleyeceğimiz Ünye Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali’nde görüşmek üzere.”

 

 

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı