Tomakin’den Teşekkür

279

İl Başkanı Halit Tomakin ; Sn.Cumhurbaşkanım Binlerce Kez Teşekkürler..!

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Biz 18 Yıldır Üreticilerimizi Yalnız Bırakmadık.

-Türkiye Azerbaycan Ve Gürcistan Dünya Fındık Üretiminin Yüzde 80’ini Gerçekleştiriyor. Üç Ülke Olarak Fındıkla İlgili İşbirliği Çalışmalarını Başlattık. Böylece Önümüzdeki Dönemde Fındığın Dünya Piyasalarında Hak Ettiği Değeri Sürekli Kılmak Amacıyla Önemli Bir Adım Atmış Olduk

-Ordu’lu Hemşehrilerimin Selam Ve Dualarını İlettim, Cumhurbaşkanımız ‘Da Sizde Benden Ordu’lu Gönüldaşlarıma En Kalbi Selamlarımı Götür

İl Başkanı Halit Tomakin, bugün Ankara’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında yapılan Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Cumhurbaşkanımızın Fındık fiyatını açıklamasına şahit olmasını ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın grup konuşmasından sonra şahsımı çağırarak , Ordu ilini sorması nedeniyle ,Ordu ile ilgili bilgi verdim Ordu’lu hemşehrilerimiz selam ve dualarını ilettim, Cumhurbaşkanımız ‘da sizde benden Ordu’lu gönüldaşlarıma en kalbi selamlarımı götür dediğini zatıalilerine fındık fiyatı dolayısıyla Ordulu fındık üreticilerini adına , Karadenizliler adına teşekkürlerimi ve şükranlarımı ilettim. Cumhurbaşkanımızı Ordu ‘ya bir kez daha davet ettim dedi.

Önümüzdeki Dönemde Fındığın Dünya Piyasalarında Hak Ettiği Değeri Sürekli Kılmak Amacıyla Önemli Bir Adım Atmış Olduk

Başkan Tomakin, Cumhurbaşkanımız fındık fiyatını açıklarken herkesin fiyata odaklandığını belirterek aslında çok önemli bir ayrıntının da müjdesini verdiğini ifade ederek Cumhurbaşkanımız Konuşmasında “Türkiye Azerbaycan ve Gürcistan dünya fındık üretiminin yüzde 80’ini gerçekleştiriyor. Üç ülke olarak fındıkla ilgili işbirliği çalışmalarını başlattık. Böylece önümüzdeki dönemde fındığın dünya piyasalarında hak ettiği değeri sürekli kılmak amacıyla önemli bir adım atmış olduk dediğini ifade ederek ileriki dönemlerde fındığın dünya piyasasında önemli bir tüketim maddesi olacağını belirtti .

Fındık Pazarında Üretici Aleyhine Oluşacak Fiyat Belirsizliklerini Ortadan Kaldırmak İstiyoruz

İl Başkanı Halit Tomakin , Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın grup konuşmasında da belirttiği gibi biz hiçbir zaman üreticilerimizi yalnız bırakmadık. Açıklanan fiyat piyasa değerinde ve beklentilerin üzerinde bir fiyat oldu , Cumhurbaşkanımıza bir kere daha binlerce kez teşekkür ediyor Cumhurbaşkanımızın grupta yaptığı fındık konuşmasında “Biz 18 yıldır üreticilerimizi yalnız bırakmadık. Bu sene rekolte yaklaşık 700 bin ton. Bu durum karşısında TMO’ya hasat dönemi başlamadan fındık alımı yapması için talimat verdim. Fındık pazarında üretici aleyhine oluşacak fiyat belirsizliklerini ortadan kaldırmak istiyoruz. Burada taban fiyatlarını açıklıyorum. Yüzde 50 randıman esasına göre Giresun Kalite kabuklu fındık 17 lira, levant kalite 16.5 lira. Üreticimize hayırlı olsun. kurban bayramının hemen ardından TMO alım yapacağını belirttiğini ifade ederek , yeni dönemin ve fındık fiyatlarının üreticilerimize bol ve bereketli kazançlar getirmesini temenni ediyorum dedi.

 

 

 

Anahtar Kelime: ,
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı