Ordu’da 12 Sağlık Tesisi Ve 2 Hastane İnşaatı  Hızla Yükseliyor

547

Ordu İlimizde 2019 yılı Şubat ayında 4 ü Altınordu olmak üzere toplamda 6 farklı ilçede yapımına başlanan 12 adet sağlık tesisinin ve geçmiş tarihlerde 2 ilçemizde yapımına başlanılan 2 ilçe devlet hastanesinin yapımı hızla devam ediyor.

Ordu İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ergün Yanmaz, yapımına başlanan 12 Sağlık Tesisinin inşaatının 2019 yılı içinde tamamlanarak hizmet vermeye başlanmasının planlandığını söyledi.  İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ergün Yanmaz,  12 Sağlık tesisinin yanı sıra 25 Yataklı Akkuş Devlet Hastanesi ile Ulubey Devlet Hastanesi inşaatlarının da hızla yükseldiğini ifade etti.

İl Sağlık müdürlüğü olarak yaklaşık 5 ay önce başlatılan ve yapımı devam eden sağlık tesisleri hakkında bilgi veren Dr. Ergün Yanmaz Ordu İli, Sağlık Bakanlığımızın 81 il içerisinde en fazla şantiye kurarak sağlık tesisi inşaa ettiği illerden biri olduğunu belirterek şunları söyledi:

Karşıyaka Sağlıklı Hayat Merkezi; Altınordu ilçemizde yapılan 2683 metre kapalı alana sahip 4 kat üzerine inşa edilen Sağlıklı Hayat Merkezi 1,5 ay süre içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

Akyazı 9 Hekimli Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu: Altınordu ilçemiz Akyazı Mahallesinde 4 katlı 1494 metre kare kapalı alana sahip sağlık tesisinin öngörülen bitirilme süresi 1,5 ay.

Eğitim Araştırma Hastanesi Ek bina ve Çocuk İzlem Merkezi; Eğitim Araştırma Hastanesinin Kadın doğum ve çocuk hastanesi ek binası kampüs alanında 4 kat üzerine yapılan ve 2113 metre kare kapalı alana sahip olan sağlık tesisinin de 1,5 ay içerisinde hizmete girmesi planlanmakta.

Ulubey Aile Sağlık Merkezi ile Toplum Sağlık Merkezi; Ulubey ilçemizde yapımı süren 2 katlı ve 1041 metre kare kapalı alana sahip binamızın 2 ay içerisinde açılması öngörülmekte.

Altınordu Uzunisa 4 Hekimlik Aile Sağlık Merkezi; Uzunisa mahallesinde yapımı devam eden sağlık tesisinin öngörülen bitirilme süresi 1.5 ay

İkizce Aile Sağlığı Merkezi ve Entegre Sağlık Merkezi; İkizce ilçesinde yapımı devam eden 3 kat üzerine yapılan ve 880 metre kare kapalı alana sahip olan sağlık tesisinin öngörülen bitirilme süresi 2 ay.

Fatsa Yalıköy Aile Sağlık Merkezi ve Lojmanı; 2 katlı ve 638 metre kare kapalı alana sahip tesisin bitirilme süresi  3 ay.

Fatsa Bolaman Aile Sağlık Merkezi ve Lojmanı ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu; Fatsa ilçesi Bolaman Mahallesinde inşası devam eden 2 katlı ve 654 metrekare kapalı alana sahip ASM ve 112 ASHİ 6 ay içerisinde hizmete girecek.

Gölköy Güzelyurt Aile Sağlık Merkezi ve Lojmanı; Gölköy İlçesi Güzelyurt Mahallesinde inşaatı devam eden 2 katlı ve 638 metre kare kapalı alana sahip sağlık tesisi için öngörülen bitirilme süresi 4 ay.

Gölköy Aydoğan Aile Sağlık Merkezi ve Lojmanı ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu; Yine Gölköy İlçesi Aydoğan mahallemizde yapılan 2 katlı ve 787 metre kare kapalı alana sahip Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun, 6 ay içerisinde hizmete girmesi planlanmakta.

İkizce Yoğunoluk Aile Sağlık Merkezi ve Lojmanı ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu; İkizce ilçesi Yoğunoluk Mahallesinde yapımı devam eden 2 katlı ve 786 metre kare kapalı alana sahip sağlık tesisimizin öngörülen bitirilme süresi 4 ay.

Gürgentepe Işıktepe Aile Sağlık Merkezi ve Lojmanı ile  112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu; Gürgentepe ilçemizde yapımı devam eden Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, 2 katlı ve 638 metre kare kapalı alan sahiptir ve 3 ay içerisinde hizmete açılması planlanmaktadır.

Ordulu hemşerilerimizin hizmetine sunulacak bu sağlık tesislerinin kısa sürede bitirileceğini ifade eden YANMAZ, “vatandaşlarımız, bu sağlık tesisleri ile il merkezi ve ilçelerimizde daha konforlu ortamda daha güzel hizmet alacaklar” dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı