Ordu Devlet Hastanesinde 10 Yataklı 3.Basamak Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Girdi.

708

Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, Ordu Devlet Hastanesi bünyesinde 10 yataklı 3. Basamak Yoğun Bakım Ünitesinin hizmete girdiğinin müjdesini verdi.

Dr. Ergün Yanmaz, Ordu Devlet Hastanesine 10 yataklı 3.Seviye Erişkin Yoğun Bakım Ünitesinin açıldığını, birkaç gün içerisinde ilimizdeki diğer yoğun bakım ünitelerinin de hizmete gireceğini, böylelikle hastalarımıza hizmet verdiğimiz mevcut Yoğun Bakım kapasitemizin önemli sayılara ulaştığını ve nitelik açısından ciddi yenilemeler yapıldığını belirtti. Ordu Devlet Hastanesi, Ordu Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ünye ve Fatsa ilçe Devlet Hastanelerimizde 3. Seviye Yoğun Bakım Hizmeti verildiğini paylaşan Dr. Ergün Yanmaz, “Ordu Devlet Hastanesinde artırdığımız 10 yeni 3. Seviye Yoğun Bakım ünitesinin Ordulu vatandaşlarımıza şifa dağıtacağını, burada görev yapan Uzman Hekimlerimiz ve Hemşirelerimiz ile görevli tüm çalışma arkadaşlarımızın gece gündüz demeden ortaya koydukları gayret ve fedakarlığın her türlü övgüyü hak ettiğini ve onlara sonsuz teşekkür ederek, hep birlikte vatandaşlarımıza hizmet etmenin mutluluğunu yaşadıklarını” söyledi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, “Bakanlığımız tarafından 2003 yılında açıklanan Sağlıkta Dönüşüm Programında yer alan ve en önemli hedeflerden biri olan Sağlık Bakanlığının ‘planlayıcı ve denetleyici’ bir role sahip olması ilkesinden yola çıkarak Ordu ilimizde özellikli birimlere yönelik olarak yürütülen planlama ve düzenleme çalışmalarında önemli düzeyde ilerleme kaydettik. Çalışmada, ilk olarak özellikli sağlık hizmetlerinin ilimizdeki mevcut durumunu göz önüne alarak bir değerlendirme yaptık. Daha sonra planlama kriterlerini tespit ederek kısa, orta ve uzun vadede ihtiyaç duyulacak hizmet durumunu belirledik. Son olarak da bölge/üst bölge ölçeğinde hizmetin planlandığı hastanelere yönelik ihtiyaç programlarını oluşturduk ve bu program çerçevesinde il merkezi ve ilçe hastanelerimizde yeni yoğun bakım üniteleri açmak için hızla çalışmalara başladık” diye konuştu.

İl Dışına Sevkler Azalacak…

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ergün Yanmaz, Ordu Devlet Hastanesi bünyesinde hizmete açılan 10 Yataklı 3. Basamak Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi ve birkaç gün içerisinde hizmete girecek diğer yoğun bakım ünitelerinin açılmasıyla birlikte il dışına yapılan hasta sevklerimizin en aza indirileceğini sözlerine ekledi.

 

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı