Yeniden Refah Partisi İlk Kongresini Gerçekleştirdi

640

Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Dr. Fatih Erbakan’ın kurucu genel başkanı olduğu Yeniden Refah Partisi’nin Ünye İlçe 1. Olağan Kongresi yapıldı. Kongrede tek aday olarak seçime giren Harun Ocak Yeniden Refah Partisi Ünye İlçe Başkanı seçildi.

Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen Kongre divan başkanının seçimi, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.  Kongreye Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak, Samsun İl Teşkilat Başkanı Mustafa Barutçu, Ordu İl Başkanı Hasan Aygün ve vatandaşlar katıldı.

Kongrede konuşan Yeniden Refah Partisi Ünye İlçe Başkanı Harun Ocak,” Sizlerin de bildiği üzere partimiz Hacıbayram Camisinde Cuma namazı akabinde 23 Kasım 2018 tarihinde kuruldu. Yeniden Refah Partisi Türkiye de olduğu gibi Ünye’mizde de teveccüh  görmüştür. Bu kutlu yolda bıkmadan, usanmadan ,yorulmadan ülkemizin menfaatlerini gözeterek çalışmak, yapılan işlere teşekkür etmek , yanlışları düzeltmek, eksikleri tamamlamak, milletimizin refah seviyesini  1994 yılında olduğu gibi yeniden yükseltmek ve milletimize efendi değil hizmetkar olmak için bu yola çıktık. Mevla’m bizleri genel  başkanımızın önünde mahcup etmesin inşallah . Partimizin insanlar arasında kutupları artırmak için değil ,yıkılanı yeniden bir araya getirmek ve milletimizi özüne döndürüp yeniden ayağa kaldırarak yeni bir Dünyayı tahsis etmek için kurulmuştur” dedi.

Refah Partisi Ordu İl Başkanı Hasan Aygün, “Bu tarihi buluşmanın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bizlere dik durmayı nasip eden , bizlere koltuk , makam  ve ihale peşin de koşmak yerine ; bayrağımıza ve insanlığa hizmeti  tercih eden , hakkı batıldan ayırt etmeyi , 7 Milyar insanın kurtuluşu için bizlere bu kutlu yolu nasip eden Cenabı Allah’a sonsuz şükürler olsun .”dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak ise yaptığı konuşmada: “Bizim bu buluşmamız Ünye’mize Ordu’muza ve ülkemize hayırlara vesile olsun inşallah . Değerli divan üyelerimiz ve İlçe Başkanımız parti teferruatını açıkladılar. Bizler akıllı ve muhasebesini bilen insanlarız şimdi diyebilirler ki iktidar da sizin içinizden gelmiş ve sizden ayrılan insanlar var diyebilirler ama biz onlara kulak asmayacağız ve yolumuza devam edeceğiz . İlçe Başkanımdan ricam şuan da salon da bulunan insanların değerlerini iyi bilmelerini istiyorum çünkü bu buluşmaya gelenler kötü gün dostu olanlardır ve bu sebepten dolayı asla kimseye sırtını dönmeyeceksin . Hiç bir güç önümüzde duramaz çünkü bizler güçlerini halktan alan insanlarız ve aynı zamanda kişiler ile yada egolarla hiçbir zaman işimiz olmamıştır ve olmayacaktır.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı