Vali Yavuz, “Sevgimizi Paylaşalım” Projesine Katkıda Bulunan Hayırseverlere Teşekkür Etti

427

Vali Seddar Yavuz, Ordu Valiliği tarafından yürütülen “Sevgimizi Paylaşalım” projesi kapsamında, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evleri’nde kalan çocuklara hami olan, katkı ve destekte bulunan hayırseverlere teşekkür belgesi takdim etti.
Valilik Makamında, hayırsever iş insanı ve iş insanı eşlerini konuk eden Vali Seddar Yavuz, projeye destek verenlere teşekkür etti.

Altınordu ilçesinde 20, Ünye’de 4, Fatsa’da 2 olmak üzere 26 Sevgi Evi’nde, 51’i kız,  87’si ise erkek çocuk olmak üzere toplam 138 kayıtlı çocuk bulunduğunu belirten Vali Seddar Yavuz, Sevgi Evleri’nde kalan çocukların sevgi ve şefkat açıklıklarının kapatılması için böyle bir çalışma yapıldığını söyledi.

Projeye destek veren iş insanlarına, iş insanlarının eşlerine teşekkür eden Vali Yavuz, çocukların sevgi ve şefkat açıklıklarının kapatılmasında iş insanlarının eşlerinin önemli bir çaba sarf ettiklerini belirtti.

Vali Yavuz, “Valiliğimizin ve daha çok eşim Selda Hanımın koordinatörlüğünde yürüttüğümüz ‘Sevgimizi Paylaşalım’’ projesi kapsamında, özellikle devletimizin sevgi ve şefkatine emanet edilmiş yavrularımızın, sevgi ve şefkat açıklarını kapatmak üzere siz değerli iş insanlarımızın eşleriyle güzel bir çalışma yakaladık. Şu an itibariyle 138 tane çocuğumuz, Sevgi Evleri’mizde barınıyor. Sizler sağolun, varolun 72 çocuğumuza gerçekten sevgi ve şefkat gösterdiniz. Onları kucakladınız, evlerinize aldınız, zaman geçirdiniz. Esasında devletimizin koruması altındaki çocuklarımızın maddi ihtiyaçları yok doğrusu. Çok iyi imkânlarla onları barındırıyoruz.  Ama kabul edelim ki, bizim veremeyeceğimiz en önemli şey; sevgi ve şefkattir. Siz değerli iş insanlarımızın eşleri bu sevgi ve şefkat açığını kapatma noktasında çok önemli çaba sarf ettiniz. Gerçekten hepinize bu devletin Valisi olarak minnet ve şükran duygularımı ifade etmek istiyorum. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Sahip çıkılmayan her insanın ülkemiz için kayıp olduğunu ve bunun da bir toplumsal maliyeti olduğunu ifade eden Vali Yavuz, “İnanıyorum ki, sizin bu gayretiniz, çabanız, emeğiniz belki kaybolmak üzere olan bir çocuğumuzun elinden sımsıkı tutarak, onu hayata bağladı. Sizler, onlara doğru rol modeller oldunuz. Aile ortamını onlara yaşattınız. Bu vesileyle bir kez daha hem sizlere, hem benim çok yakın çalışma arkadaşım olan, tamamıyla gönüllülük esasına göre bütün hayatımda bana çok yardımcı olmuş, desteğini her zaman arkamda hissettiğim, özellikle sosyal projelerde de devamlı beraber çalıştığımız kıymetli eşime bu konuda teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Allah emeklerinizi zail etmesin. Sizlere işlerinizde, ticaretinizde bol ve bereketli kazançlar diliyorum. Ümit ediyorum ki, sizin bu örnek davranışınızın, diğer iş insanlarımızın eşlerine de örnek olacaktır” diye konuştu.

Vali Seddar Yavuz, Ordu Valiliği tarafından yürütülen “Sevgimizi Paylaşalım” projesi kapsamında, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evleri’nde kalan çocuklara hami olan, düzenledikleri etkinliklerle onlara farklı duygular yaşatan, katkı ve destekte bulunan iş insanlarına ve eşlerine teşekkür plaketi takdim etti.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı