Vali Yavuz, Şehit Ailelerine ve Kurumlara Bayram Ziyaretinde Bulundu

607

Ordu Valiliğince hazırlanan ‘Kurban Bayramı Kutlama ve Ziyaret Programı’ gerçekleştirildi.

Vali Seddar Yavuz, Kurban Bayramı Kutlama ve Ziyaret Programı çerçevesinde ilk olarak, beraberinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş ve diğer  protokol mensupları ile birlikte Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Ahmet Cemal Mağden Huzurevini ziyaret etti.

Huzurevi sakinlerine karanfil vererek bayramlarını kutlayan Vali Yavuz, huzurevi sakinleri ile yakından ilgilenerek, bir süre sohbette bulundu.

“Bugün mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle büyüklerimizi ziyarete geldik. Bu kapsamda sizler her zaman  baştacımızsınız ve sizleri çok seviyoruz” diyen Vali Yavuz, “Hizmetinizde ve emrinizde olmaktan çok memnunuz. Bayramınız mübarek olsun. Bize düşecek bir husus varsa da her zaman yanınızda  olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. Allah huzurunuzu,  sağlığınızı daim eylesin. Bu dua ve dilekler ile bir kez daha hepinizin bayramını tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Gülerise yaptığı konuşmada, ”Bayramlar hepimizi birleştiren, tasalarımızı azaltan, sevinçlerimizi artıran günlerdir. Aynı zamanda da geleneğimizin, inancımızın bir parçası. Böyle mutlu bir günde hepinize güzel bir bayram diliyorum. Allah ağzımızın tadını bozmasın, devletimize zeval vermesin. Başta Sayın Valim olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Seddar Yavuz ve beraberindeki İl protokolünün ikinci durağı, İl jandarma Komutanlığı oldu. Vali Yavuz ve protokol mensupları, buradaki askeri personelle tek tek tokalaşarak bayramlarını kutladı.

İl Jandarma Komutanlığını ziyareti sonrası Ordu Polisevi’ne geçen Vali Seddar Yavuz ve beraberindeki protokol mensupları, burada da Emniyet Teşkilatı mensuplarının bayramını kutladı.

Vali Seddar Yavuz, her bayramda olduğu gibi Kurban Bayramında da  Çocuk Evlerini unutmadı. İl Emniyet Müdürlüğü ziyaretinin ardından eşi Selda Yavuz ile birlikte Çocuk Evlerinde kalan gençleri de ziyaret ederek, gençlerle bayramlaştı.

Yaşları 8 ile 12 arasında değişen Fındık Çocuk Evi ile Sarmaşık Çocuk Evi’nde kalan gençlerle bir süre sohbet eden Vali Yavuz, Devletin şefkatli eliyle oluşturulmuş Sevgi Evleri projesi kapsamında  Çocuk Evlerinde  kalan çocuklara bir aile ortamı sunulduğunu söyledi.

Vali Seddar Yavuz eşi Selda Yavuz ile birlikte Ordu Valiliğince hazırlanan ‘Kurban Bayramı Kutlama ve Ziyaret Programı’ çerçevesinde Şehit ailelerine de bir ziyaret gerçekleştirdi.

21 Mayıs 2012 tarihinde Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada şehit düşen Özel Harekat Polisi Akın Bayram’ın eşi Filiz Bayram ile Bulancak İlçe Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli iken, Bulancak-Piraziz arasında denetim görevini ifa ederken, dur ihtarına uymayan bir aracın çarpması sonucu şehit düşen Polis Memuru İmdat Berçin’ in eşi Fatma Berçin’i ziyaret etti.

Vali Yavuz ve eşi Selda Yavuz, Filiz Bayram ve Fatma Berçin’e sabır ve başsağlığı dileklerini iletti  ve her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarının mesajını verdi.

Şehit Akın Bayram’ın eşi Filiz Bayram ile şehit İmdat Berçin’in eşi Fatma Berçin “Yapılan ziyaret dolayısıyla çok memnun olduklarını belirterek, ”Sayın Valimiz Seddar Yavuz ve saygıdeğer eşleri Selda Yavuz Hanımefendi bizleri  bu bayramda da yanlız bırakmıyarak sevindirdiler. Allah razı olsun. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” diyerek,  duygularını dile getirdiler.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı