“Ünyeli Girişimci Gençler Türkiye’de İlk Kez Macera Filmi Çekecekler”

428

Ünyeli Psikolog Sedef Samsunluoğlu ve Proje Yöneticisi Özcan Çamyar, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı Hibe desteği ile ” Yılkı Atlarının İzinde ” isimli belgesel filmi çekecekler.

Daha önce Ünye Triatlonu’nu düzenlemesi ile bilinen Özcan Çamyar yaptığı açıklamada, Türkiye’de bir ilk olarak macera filminin Ünye ve Ordu için tanıtım açısından büyük katkılar sağlayacağını Ordu’nun turizminin asıl değeri olan doğa ve doğa sporları olduğunu belirtti.
Belgesel Ünye Fatsa Altınordu Gülyalı, Korgan, Niksar ve Aybastı Perşembe Yaylasında gerçekleşecek. Filmde kano, yamaç paraşütü, bisiklet dalında ünlü sporcuların oyanayacağını belirten Çamyar, filmin Perşembe Yaylasının doğasını korumak ve nesli tükenen Yılkı Atlarını korumak için yapıldığını belirtti.

Önümüzdeki günlerde çekimleri başlayacak olan film için Çamyar ve Samsunluoğlu’nun film öncesi keşif çalışmaları devam ediyor. Son zamanlarda diziler, sinema filmi ile heyecanlanan ordu halkını bu kez, macera-doğa odaklı bir belgesel film bekliyor.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı