Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler “Ordumuzun Yolu Açık Olsun”

416

Ordu Büyükşehir Belediyesi, mahalle ve grup yollarındaki asfalt çalışmalarına hız verdi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Ordu’nun yollarını standarttı yüksek bir yapıya kavuşturana kadar gece gündüz çalışacağız. Fatsa ve Ünye ilçemizde 5 mahalle yolunda asfalt çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun illerinin başında gelen Ordu’da, ilçelerden mahallelere konforlu bir ulaşım sağlamak için çalışmalar sürüyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından 19 ilçede devam eden çalışmalarda büyük mesafe kat edildi. Coğrafi yönden dağınık bir yerleşim ağına sahip, Ordu’nun mahalle yollarının tamamına hizmet götürmek için çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, öncelikle mahallelerin grup yollarını asfaltla buluşturuyor.

FATSA VE ÜNYE’DE ASFALT ATAĞI

Altyapısı tamamlanan yolların program dâhilinde asfaltla buluşturulduğunu belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü söyledi. Başkan Güler, “Bugün itibariyle Fatsa ilçemizi Ünye kara yoluna bağlayan Ahmetler, Çöteli Mahalleleri ile Ünye Keş Mahallesi arasındaki 2 bin 600 metrelik yolda sathi asfalt çalışmamız var. Yine Ünye ilçemizde İnkur, Fatih yolunda 3 kilometrelik sathi asfalt çalışmamız devam ediyor. Asfalttan önce en çok önem verdiğimiz konulardan birisi de sağlam bir altyapı. Çünkü altyapı olmadan üstyapı olmuyor. Bu bakımdan sağlam temeller üzerinde asfalt imalatı yapıyoruz. Ordu’muzun mahalle yollarını sağlam, standarttı yüksek güzergâhlarla buluşturana kadar durmadan çalışmalara devam edeceğiz” diye konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı