Vatandaşlardan Tarım Projelerine Tam Destek

403

Ordu Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle kırsalda yaşayan vatandaşların gelir kaynaklarını çeşitlendirmek amacıyla oluşturulan “Kaz Yetiştiriciliği Yaygınlaştırma Projesi” halktan büyük ilgi gördü.

Büyük bir girişimcilik hareketi olarak nitelendirilen Kaz Yetiştiriciliği Yaygınlaştırma Projesi vatandaşların maddi gelir elde etmelerine yardımcı olurken aynı zamanda büyük çaplı işlere imza atmalarını sağlayacak.

“TÜRKİYE GENELİNE HİTAP EDECEĞİZ”

Kaz yetiştiriciliği projesi ile Türkiye geneline hitap edeceklerini dile getiren üretici Serkan Bektaş, “Daha önce Mesudiye ilçesinde 2 bin adet tavuk çiftliği üretimi yaptık. Köy yumurtası üretip satıyorduk. Mesudiye iklim şartları nedeniyle tavuğa müsait değil. Kaz için daha uygun olduğunu düşünüyorum. Ordu Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları ve yönlendirmeleri çok güzel bir davranış.  Düşündükleri bu kaz projesinin de çok iyi olacağını ve Türkiye geneline hitap edeceği bir duruma geleceğini inanıyorum. Kaz yetiştiriciliği üretiminin karlı olduğunu ve pazar piyasasında bir boşluk olduğunu gördük. Tarım Müdürlüğü ve Ordu Büyükşehir Belediyesi bu boşluğu değerlendirdi. Ordu’da bunu başarabileceğimize inanıyorum. Büyük bir üretici olacağımızı düşünüyorum. Bizi iki gün boyunca konu hakkında bilgilendirdiler. Bu organizasyonlarda başarılarından dolayı herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“KAZ ÇİFTLİĞİ KURMAYI DÜŞÜNÜYORUM”

Bu projenin kendisi için büyük ve güzel bir adım olacağını ifade eden üretici Minel Arslan, “Daha önce kaz yetiştiriciliği konusunda bir deneyimim olmadı. Benim için büyük ve güzel bir adım olacak. İleriye dönük bu projeyle birlikte kaz çiftliği kurmayı düşünüyorum. Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in ve ailemin de desteğiyle küçük çaplı düşünmüyorum” diye konuştu.

“MADDİ GELİR KAYNAĞIMIZ OLACAK”

Ordu Büyükşehir Belediyesinin tarım be hayvancılığa yönelik çok önemli projelere imza attığını söyleyen üretici Hacer Aslan, “Daha önce kaz yetiştiriciliği konusunda bir girişimde bulunmadım. Ordu Büyükşehir Belediyesi tarım ve hayvancılığa yönelik çok önemli projelere imza atıyor. Kazlar kanatlılar içerisinde dirençli bir hayvan olduğu için yöremizde yetiştirilmeye uygun bir yapıya sahip. Bu projeyle maddi gelir elde etmek istiyoruz. Evimize destek olup daha büyük bir kaz çiftliği kurmak öncelikli hedeflerim arasında. Bu projenin herkese örnek olmasını diliyorum. Başkanımız Hilmi Güler’e teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı