Çocuklar Derse Değil Kaymakamlığa Gitti

738

Karşıyaka Mahallesi vatandaşları çocuklarının servisi olmadığı için İlçe Kaymakamlığı önünde tepkilerini dile getirdi.  Karşıyaka Mahallesinde bulunan vatandaşlar Saca Mahallesindeki Fatih Ortaokuluna giden yaklaşık 90 öğrencisi için Kaymakamlık önünde üst geçit yada uygun fiyata okul servisinin olması için taleplerini dile getirdiler.  “S” plakalı taşıtların öğrenci servisi olmasından sonra ücretlerinin yüksek olduğunu belirten vatandaşlar hem ücreti ödeyecek durumlarının olmadığını hem de iki mahalle arasından bir üst geçitin olması için Kaymakamlık önünde toplandı.

Karşıyaka mahallesi olarak çocuklarının okula gidemediğini ifade eden öğrenci velisi Ahmet Efiloğlu,”Yaklaşık beş yıldır mahallemize servis istedik ve bize servis vermediler. Bir “S” plaka çıkardılar ve bir öğrenci bu plakalı servislere binmeye kalktığında 165 lira maliyeti oluyor . Bizim çocuklarımız Saca mahallesinde Fatih Ortaokuluna gidiyor. Bize ödemek zorluğunda olduğumuz maliyetin altında bir servis imkanı tanınmadı. Kendi özel tuttuğumuz servisimizi de kaldırdılar. Öğrencileri komple “S” plakalı araçlara verdiler. Tabi bu araçların aylık öğrenci maliyeti ise 165 liradır. Bizde mahalleli olarak zengin insanlar değiliz. Kimimizin dört tane çocuğu var. Ve aylık maliyet ise bin liraya kadar varıyor. Biz nasıl bu ücretleri ödeyelim ki çocuklarımız okullarına gitsin. Burada devletimizin bizlere yardımcı olmasını istiyoruz. Okul ile mahalle arasında ise Akkuş- Niksar caddesi yolu var. Ve geçtiğimiz günlerde ise son bir kaza daha yaşandı. Bizim minik çocuklarımız o yoldan nasıl geçecek ki biz çocuklarımızı okula gönderelim. Devletimizden o bölgeye üst geçit yada ışıklandırma istiyoruz. Çözüm olarak ya mahalle ile okulumuz arasında bir üst geçit yapılsın yada bizlere uygun bir fiyata servis verilsin ki çocuklarımız rahatlıkla okula gidebilsin “dedi.

Bir diğer veli Enver Işık ise ,”Burada bulunan bütün komşularımızın hepsi fındık bahçesinde çalışan insanlarımızdır. Herkes burada günlük iş olduğunda çalışmalara gidiyor.”S” plaka olayı çıkmasının ardından kişi başına verilen 165 lira ailelerimizin tarafından ödenmeyecek kadar yüksek bir ücrettir. Bizlerde istiyoruz ki Kaymakamlığımızdan  ya ücretleri ödeyecek şekilde bir iyileştirme yapsınlar yada çocuklarımızın iki mahalle arasında olan okul güzergahında bir üst geçit olsun istiyoruz” diye konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı