Başkan Şahin Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ordu’ya Gelişinin 95. Yıl Dönümünü Ve 19 Eylül Gaziler Gününü Kutladı

204

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin 19 Eylül Gaziler Günü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilimize ziyaretinin 95. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin mesajında; “Sakarya  Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı’ verilerek her yıl 19 Eylül, Gaziler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.  1924 yılı sonbaharında Karadeniz kentlerine yönelik bir inceleme gezisine çıkan Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk, Trabzon’dayken büyük Erzurum depremini haber almış ve bir an önce bölgeye gitmek istemiş. Ancak, önceden tasarlanmış ziyaretlerini iptal etmek istememiş. Geziyi hızlandırarak 19 Eylül günü Ordu’yu birkaç saatliğine ziyaret ederek Samsun üzerinden Erzurum’a geçmiştir.

Bu vesileyle Ordulu hemşerilerimizi şereflendiren Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ordu’yu ziyaretinin 95. yıldönümünü kutluyor, 19 Eylül Gaziler Günü olması münasebetiyle başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı