Ünye Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

348

Ünye Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı başkanlığında gerçekleştirildi.

Ünye Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı, meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, toplantı öncesi yaptığı konuşmada yılsonu itibariyle 10 km’lik beton yolun vatandaşların hizmetine sunulacağını söyledi.

-“Çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor”-

İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade eden Başkan Tavlı, şunları söyledi:

“Hem kırsalda hem de şehir merkezinde büyükşehir belediyemizle birlikte koordineli bir çalışma yürütmekteyiz. Sathi kaplama asfalt, malzemeli bakim çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Büyükşehir belediyemizle uyumlu bir çalışma yürütmekteyiz. Irmak Caddemizde büyükşehir belediyemiz asfalt çalışmalarına başladı. Bu caddemiz Bayramca Köprüsü’ne kadar sıcak asfaltla buluşmuş olacak. Akabinde liman içerisinde özellikle balıkçı kardeşlerimizin yoğun olarak kullandığı yol asfaltlanacak. Bu ve bunun gibi çalışmalara vermiş olduğu desteklerden dolayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Sayın Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum. İlçe belediyesi olarak kırsal mahallelerimizde beton yol çalışmalarımız aralıksız devam etmekte. Yılsonu itibariyle 10 km’lik beton yol hizmete sunulmuş olacak. Ünye Çimento ile yaptığımız görüşme neticesinde çimentonun belediyemize ve Ünye’ye yapacağı katkılar sayesinde beton yolda kilometre miktarını arttırma gayreti içerisinde olacağız.”

Başkan Hüseyin Tavlı’nın konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Gündemin son maddesi olan, Ünye Belediyesi 2020 yılı bütçesi görüşülerek komisyona havale edildi. Meclis toplantısında son olarak Belediye Meclisinin 2020 yılı bütçesini görüşmesi için 15 Ekim 2019 Salı günü saat 14.00’da toplanmasına karar verildi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı