Yayaların Güvenliğini Kaymakam ‘Güney’ Anlattı

246

İçişleri Bakanlığı’nca tarafından Trafikte önceliğin yayalara olduğunu dikkat çekmek için bütün ülke genelinde aynı anda başlatılan “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz’ uygulaması Ünye’de de başladı.

İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı personeller ile İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı personellerle beraber yaya geçidinde vatandaşlara bilgilendirme yaptı.

2019 yılının ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ ilan edilmesinin ardından yaya çizgilerinin önemi ve trafikte önceliğin yayalara verilmesi konusunda Türkiye genelinde çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Ünye Yaşar Gazioğlu İlk Okulu öğrencilerinin hazırladığı pankartlarla öncelik yayalarındır diyerek  dikkat çeken minikler yapılan kampanyaya destek oldu.

Trafikte kesinlikle yaya geçitlerinde önceliğin insanlar olduğunu ifade eden ve araç sürücülerini de bilgilendiren Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney,”Sarı çizgilerle belirlenen yaya geçitlerinde sürücülerimiz bekleyerek yayalara geçiş önceliği tanıyor. Bu konuda sürücülerimizi bilgilendiriyoruz. Siz de yaya geçidinde yaya gördüğünüz anda yavaşlayıp durun ve yayalara geçiş önceliği tanıyın. Özellikle okul bölgelerinde ve yayaların geçiş üstünlüğünün olduğu bölgelerde mutlaka sürücülerimiz yavaşlayarak önceliği onlara vermelidir. Bizler her ne kadar vatandaşlarımızı bu gibi konularda bilgilendirmeye devam etsek bile sürücülerimizde bu gibi kurallara da uyduklarını görüyoruz. Bu uygulama sadece bir günlük değil zaman zaman sürücülerin yaya geçidinde durup durmadığının denetleneceği belirtmek istiyorum” dedi.

Yaya geçiş üstünlüğü uygulamasına ayrıca Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, Ünye İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Tanrısevdi başta olmak üzere daire amirleri ile öğrenciler katıldı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı