Genç,”Ünye’den Dünyaya Bir Çok Başarıya İmza Atıldı”

522

Ordu Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü ile Ünye İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Amatör Spor Haftası”  Ünye’de kortej yürüyüşüyle başladı. Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, amatör spor haftası nedeniyle Ünye Kapalı Spor Salonu’nda antrenman yapan sporcuları ziyaret etti. Ziyaretin ardından İlçe Spor Müdürlüğü önünden başlayan yürüyüş Ünye Cumhuriyet meydanında son buldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Antalya’da düzenlenen Muay Thai dünya Şampiyonası’nda 56 kilogramda dünya şampiyonu olan Bahri Sefa Temiz’e ve 60 kilogramda dünya ikincisi olan İlayda Veyisoğlu’na ödül verdi.

Amatör Spor Haftası nedeniyle Cumhuriyet Meydanında konuşan Genç,”Amatör Spor Haftası adından da anlaşılacağı üzere amatör sporcularımızın ve amatör spor kulüplerimizin sorunlarının ve varlıklarının daha çok konuşulduğu ve konuşulacağı bir hafta olması temennisiyle haftalarını kutluyoruz. Çünkü bu ülkenin yükünü taşıyan amatör sporcular ve amatör kulüplerdir. Bu vesile ile ilimizin birçok yerinde sporcularımız var ki mutlu bir şekilde bugünü kutlayabiliyoruz. Özellikle Ünye’mizde 4 yılda Ünye İlçe Spor Müdürlüğümüz ile birlikte kaymakamımızın ve belediye başkanımızın desteğini alarak birçok branşta Ünye’deki spor faaliyetlerini aktif hale getirdik dünyada başarılara imza attık. Ayrıca yeni yeni branşlar başladı. Antalya’da yapılan Muay Thai dünya şampiyonasında ilimize ülkemize madalya kazandıran sporcularımız da bu mutlu günde burada yer aldı. Bakanlığımız adına onları yürekten tebrik ediyoruz. Ayrıca başarılı sporcularımızın yetişmesinde emeği olan hocalarını, anne babalarını canı gönülden kutluyorum. İnşallah bundan sonra da dünyanın her köşesinde Türk bayrağını dalgalandıracak, İstiklal Marşı’nı söyletecek gençler yetiştireceğiz.” dedi.

Genç’in ardından konuşan Ünye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu ise,”Amatör spor haftası Kutlama Programı mısın aynı gününe denk gelen ve bizi, ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi gururlandıran mutluluğumuzu paylaşmak istiyorum. Antalya’da 64 ülkenin katılımı ile yapılan organizasyonda muay thai branşında Ünye’mizin ve Ordu’muzun gururu olan sporcularımızdan biri dünya şampiyonu ve dünya ikincisi olmuştur. Başarılı sporcularımızın kendilerini ve onların her zaman arkasında durup destek veren antrenörlerini, velilerini kutluyorum. Bu vesile ile bundan sonraki spor hayatlarında bütün sporcularımıza önce eğitim, anne baba, vatan değerlerini kendi ruhlarına kendi kişiliklerine katmak şartıyla spor hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Amatör spor haftası programına ayrıca antrenörler, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı