Borçlularına Öyle Bir Tepki Verdi Ki Gören Bir Daha Baktı

270

Ünye’de yaşayan 35 yaşındaki Ersin Yılmaz, kendisine borçlu olan vatandaşlara verdiği tepki görenleri şaşkına çevirdi. İlçenin Fatih Mahallesinde hırdavatlık işi yapan 3 çocuk babası Ersin Yılmaz, mahallesinde her ailenin fındığı olduğundan dolayı borçlularından para yerine fındık getirmesini istiyor. Yaklaşık 2 yıldır borçlularından paralarını alamadığını ifade eden  Yılmaz, iş yerinin camına astığı yazıyla görenleri hayrete düşürdü.

Yazıyı Gören Resim Çekiniyor

Mahallesinde 10 yıldır esnaflık yaptığı ifade eden Yiğit,” Ben bu mahallede 10 yıldır esnaflık yapıyorum. İş yerinde borç defterine bakarken böyle bir fikir aklıma geldi. Alacaklıların defterini karıştırırken para yerine herkes bana fındığını getirsin diye düşündüm. Daha sonra fındık çuvalına ve iş yerimin camına yazdım. Ben borçlarım yüzünden alacaklarımı alamadığım için böyle bir yönteme başvurdum. Yazıyı görenler önce şaşırıyorlar ama daha sonra dükkana gelerek camdaki yazıyla ve fındık çuvalıyla resim çekiniyorlar” dedi.

Tepkimden Sonra Borcunu Getirenler Oldu

Verdiği tepkiden dolayı mahallede tüm dikkatleri üzerine çeken Ersin Yiğit,” Tepkimden sonra fındık yerine borcunu ödemek için parasını getirenler oldu. Tabi ki bu tepkim herkese örnek olsun. Çünkü herkesin bana borcu varken kendi fındığımı satarak milletin ödemediği borcu ben ödedim” diye konuştu.

Fındık Burada Canlı Paradır

Borçlularından fındık yerine para istediğini ifade eden Yiğit,” Fındığı şimdi kantara koyduğumuz zaman tamamen bu mahallede canlı paradır. Burada millet fındığa altın gözüyle bakıyor. Tabi ki bu mahallede herkesin fındığı olduğu için bende bu yola başvurdum. Bu tepkimden sonra parasını getirende oldu tepki verende oldu. Ancak ben nasıl kendi borcum varken borcumu ödüyorsam buradaki insanlarımızın da bana borcunu ödemesini istiyorum. Borç defteri kabardıkça bu fındık olayı aklıma geldi. Çünkü hem para ediyor hem de elinde parası olmayan insanları da borcunu ödemesi için bir sebep olmuş oluyor. Eğer bu tepkimle borçlularımdan paramı alamazsam bir yıl daha beklemek zorunda kalacağım” diyerek sözlerini tamamladı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı