İş Adamı Yaman’dan Özel Öğrencilere Özel Gün

627

Ünyeli  iş adamı ve Yaman Mücevherat sahibi Ahmet Yaman her yıl öğrenciler ve özel çocuklar için düzenlediği sosyal sorumluluk projesine bu yılda devam etti. İlçe genelinde ortaokul ve ilkokul çocukları için düzenlediği farklı etkinliklerle sosyal sorumluluk projesi oluşturan Yaman, Ünye Şehir Taner Kart Ortaokulu’nun 18 özel öğrencileriyle yemekte bir araya geldi.

Sosyal etkinliklerin daha çok insanlara aktarılması gerektiğini ifade eden iş adamı Ahmet Yaman,” Biz her sene elimizden geldiğince okullarımızdaki öğretmenlerimizle bir araya gelerek onları mutlu etmek adına bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin dört bir köşesinde özel öğrencilerimiz olduğu kadar onların yaşıtlarının ve kendilerinin de toplumumuzla ayrı bir yerlerinin olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu gün Şehit Taner Kart Ortaokulu’nun özel öğrencileriyle beraber hem farklı bir buluşma düzenledik hem de onlarla beraber yemek yedik. Toplumumuzda özel çocuklarımızın aslında birer yetenek dehası olduğu ve onların özel olduklarını asla unutmayalım. Bu gibi sosyal sorumlulukların daha çok insanlarında içerisinde olmasını temenni ediyorum” dedi.

Şehit Taner Kart Ortaokulu Özel Eğitim öğretmeni Kadriye Sönmez,” Yaşantımızda bizleri var eden özel çocuklarımızı unutmayan iş adamı Ahmet Yaman beye çok teşekkür ederiz. Her sene düzenlediği farklı etkinliklerle kendileri okulumuzun öğrencileriyle bir araya geliyor. Bir okulda eğitim ne kadar önemli ise, onların gelişmesinde sosyal projelerde o kadar önemlidir. Ünye gibi bir ilçede öğrencilerimizin ve dahası özel çocuklarımızın ayrıcalığını her etkinlikle göstermek bizleri de çok mutlu etti” diye konuştu.

Düzenlenen etkinlik sonunda ise iş adamı Yaman, öğretmenler ve öğrenciler fotoğraf çektirdi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı