Ünye Belediyesi Standına Yoğun İlgi

312

Ordu Valiliği’nin bünyesinde Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) iş birliğiyle 17-20 Ekim tarihleri arasında bu yıl 9. su düzenlen Ordu Tanıtım Günleri İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda başladı. Organizasyonda Ünye Belediyesi standı yoğun ilgi gördü.

Ordu Valiliği’nin himayesinde Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu Dernekler Federasyonu (ORDEF) iş birliğiyle bu yıl 9. su düzenlenen Ordu Tanıtım Günleri başladı. 17-20 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkinlik, İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda yapılıyor. Ordu Valiliği, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerinin stantlarının yer aldığı etkinlikte, Ünye Belediyesi standı katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Ordu Tanıtım Günleri’nde bir konuşma yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’nun 19 ilçesiyle bir bütün oluğunu ifade etti.

“Kocaman Bir Aileyiz”

Hep birlikte Ordu’yu marka şehir yapacaklarını belirten Başkan Güler, şunları söyledi:

“Bugün İstanbul’da yaşayan hemşerilerimiz ile Ordu’da yaşayan hemşerilerimizi kavuşturmak için bir araya geldik. İnanıyorum ki 4 gün boyunca İstanbul’da yaşayan hemşerilerimize az da olsa Ordu’yu tekrar tattırmak istiyoruz. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız ve yapacağımız her proje ile ilimizi ve ilçelerimizi daha modern hale getiriyoruz. İnanıyorum ki hepimiz bir bütünüz ve kocaman bir aileyiz. 1994 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde hizmet etme fırsatı bulduğum İstanbul’da bugün Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olarak geldim. Hep birlikte Ordu’muzu marka bir şehir yapacağız. 9’uncusu düzenlenen Ordu Tanıtım Günleri’ne emek veren ORDEF üyelerini tebrik ediyorum.”
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in konuşmalarının ardından milletvekilleri, ilçe başkanları ve diğer katılımcılar birer konuşma yaparak etkinliğin hayırlara vesile olmasını dilediler.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, etkinlikte yaptığı konuşmada, Ordu Tanıtım Günleri’nin gurbetle sıla buluşmasına vesile olduğunu ifade etti.

“Her Zamankinden Daha Fazla Bir Ve Beraber Olmalıyız”

Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Tavlı, “Bu yıl 9. su düzenlenen Ordu Tanıtım Günleri güzel birlikteliklerin ortaya çıkmasına vesile olmakta, gurbetle sılayı bir araya getirmektedir. Bu tür organizasyonlar birlik ve beraberlikleri pekiştirmektedir. Ülkemizin içerisinde bulunduğu durum dolayısıyla her zamankinden daha fazla bir ve beraber olmalıyız. Suriye’de teröre karşı Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin yaptığı bir operasyon var. Bu operasyonu yürekten destekliyor. Mehmetçiklerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından Ordu Tanıtım Günleri’nin açılış kurdelesi kesildi ve stantlar gezildi.

Ünye Belediyesi Standı Yoğun İlgi Gördü

Ordu Tanıtım Günleri’nde Ünye Belediyesi tarafından hazırlanan stant yoğun ilgi görürken Ünye manyetik kumu katılımcılara tanıtıldı. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, standı ziyaret eden başta Ordu Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Geylani, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, AK Parti Ordu Milletvekilleri Şenel Yediyıldız, Metin Gündoğdu, Ergün Taşcı ve Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan olmak üzere, misafirlere manyetik siyah kum hakkında yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Tavlı ayrıca, Ünyeli Jeofizik Mühendisi Orhan Yiğit tarafından manyetik kumdan yapılan kolyeleri misafirlere hediye etti. Stantta ziyaretçilere, Ünye su böreği, burma tatlısı ve fındık ikramında da bulunuldu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı