Başkan Tomakin; “7. Olağan Kongrelerimiz Bayram Havasında Tamamlayacağız”

220

İl Başkanı Halit Tomakin başkanlığında ilçe başkanları toplantısı parti  binasında yapıldı. 7.olağan kongre sürecinin değerlendirildiği  Toplantı sonrası İlçe Başkanları ile birlikte barış pınarı harekatına destek amacıyla asker selamı verildi. Daha sonra İlçe Başkanları ve İl Yönetim kurulu üyeleri büyükşehir belediye başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ‘i makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunuldu.

7 Kasım 30 Kasım tarihleri delege seçimleri, 1 0cak – 27 Nisan 2020 İlçe Kongreleri, 1 Haziran – 27 Eylül 2020 tarihleri arasında da İl Kongrelerini tamamlanacağız

Toplantıda konuşan İl Başkanı Halit Tomakin, Genel Başkanımız , Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile AK PARTİ ‘de 7. Olağan kongre sürecine girildiğini hatırlatarak. AK PARTİ Ordu İl Başkanlığı olarak 7.olağan kongre sürecinin başladığını hatırlatarak , 7 Kasım 30 Kasım tarihleri arasında delege seçimlerinin yapılacağını,  1 0cak – 27 Nisan 2020 tarihleri  arasında İlçe Kongrelerinin tamamlanacağını, 1 Haziran – 27 Eylül 2020 tarihleri arasında da İl Kongrelerinin tamamlanacağını belirterek,  AK PARTİ kongrelerinde adam tutmak, kulis yapmak, tuttuğu adamı öne çıkarmak için muhtemel adayları karalamak, ayıplamak yoktur. Tatlı bir yarışla inşallah 7.olağan kongrelerimizi bayram havasında tamamlayacağız dedi.

Biz Sürekli Yeniden Doğarak Kendimizi Tazelersek Milletimizin Desteğini Hiçbir Zaman Kaybetmeyiz

Başkan Tomakin, Ordu’da ve Türkiye’de AK PARTİ ‘nin bundan önceki kongrelerinde olduğu gibi gibi 7. Olağan kongreleri de bir yenilenme ,  yeniden bir diriliş olacağını Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın  Yunus’un ‘Her dem yeniden doğarız, bizden kim usanası’ ifadesinde olduğu gibi, biz sürekli yeniden doğarak kendimizi tazelersek milletimizin desteğini hiçbir zaman kaybetmeyiz. Bunu böyle bilesiniz. Dediği gibi,  milletimizle beraber çıktığımız bu yolda yine milletimizle  beraber yürüyerek yeniden doğacak 2023 de Yeniden büyük Türkiye’yi kuracağız” dedi.

Başkan Tomakin, iddialı bir şekilde konuşarak AK Parti’nin sıradan bir siyasi parti olarak görülemeyeceğini , AK PARTİ ve Liderinin Milli ve yerli olduğunu , Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Dünya 5 ten büyüktür diyerek , yeni bir dünyanın kurulması için , mazlum milletlere  bir umut olduğunu , AK Parti’nin görüşünün milliyetçi muhafazakar bir yapı olduğunu ,  milli demek bin yıllık geleneğimiz Fatih Sultan Mehmet ’in , Yavuz Sultan Selim ’in , Mustafa Kemal Atatürk’ün görüşüdür diyerek biz bu ağır sorumluğun bilincinde olarak biz arı kolonileri gibi   gittiğimiz her yere AK Parti’nin davasını taşıyacağız, o polenler medeniyettir, kültürdür , ahlaktır , fedakarlıktır, vatanseverliktir dedi.

“Yarınlar yorgun olanların değil, rahatından vazgeçenlerin olacaktır”

Başkan Tomakin , İlçe Başkanlarına uyarıda bulunarak biz ne zaman ki statükoya teslim olursak, metal yorgunluğunun üstesinden gelecek gücü kendimizde bulamazsak kendimizle birlikte bize umut bağlayan , İslam dünyasının be mazlum milletlerinde umudunun yok olacağını  ” Bilge kral Aliya’nın  dediği gibi “Yarınlar yorgun olanların değil, rahatından vazgeçenlerin olacaktır” diyerek önümüzde  adaletten, barıştan, hürriyetten yana, katılımcı, çoğulcu, şeffaf, insan haklarına saygılı bir hukuk devleti olacak olan “Yeni ve Büyük  bir Türkiye için Yeni bir AK Parti“ var dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı