Büyükşehirden Hayvan Duyarlılığı

273

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp beraberinde Genel Sekreter Yardımcısı Selahattin Aydın, Altınordu ilçesi Karapınar Mahallesi’nde bulunan hayvan barınağında incelemelerde bulundu.

Genel Sekreter Alp, eksiklerin giderilmesi için gerekli çalışmaların başlatıldığını, Altınordu ve Ünye’de bulunan barınağın havaların el vermesi ile modern hale dönüştürüleceğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak hayvanlara karşı duyarlı olduklarının altını çizen Genel Sekreter Coşkun Alp, hem bunu göstermek hem de sosyal medyada oluşturulan algıyı kırmak adına Büyükşehir Belediyesi idarecileri olarak birer köpek sahipleneceklerini kaydetti.

“Eksikliklerin Giderilmesi İçin Gerekli Talimatlar Verildi”

Eksiklerin giderilmesi noktasında gerekli talimatların verildiğine dikkat çeken Genel Sekreter Alp, “Sosyal medyadaki görüntüler hassasiyet ve duyarlılıkla çekilmiş görüntüler. Eksikliklerin giderilmesi için gerekli talimatlar verildi. Ben bu noktada bizlere yol gösteren hayvan hakları savunucusu arkadaşlara teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak hayvanlara karşı çok duyarlıyız. Hayvan barınağı noktasında Ünye’de ihale aşamasında olduğumuz bir yer var. Talimatlar verildi. Havaların açmasıyla birlikte yağmurdan korunmalarını sağlayacak sundurmalar takılacak. Ayrıca bu tabloyu tersine çevirmek adına birer köpek sahipleneceğiz. Yapılacak çalışmalarda hayvan severlerimizle ortak hareket edeceğiz” dedi.

“Büyükşehir Belediyesi Olarak Hayvansever İnsanlarla Birlikte Yürüyoruz”

Genel Sekreter Yardımcısı Selahattin Aydın ise geride kalan 7 aylık sürede hayvan bakım ve rehabilitasyonunun yapıldığı Altınordu’daki bu alanı iki katı büyüttük. 2,5 dönümlük alanı 5 dönümün üzerinde bir alana kavuşturduk. 14 tane barınak yaptık. 50 tane daha planlıyoruz. Altınordu’daki barınağı epey rahatlattık. Ünye’de ise 14 dönüm bir alanı hayvanlarımız için çevirdik. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak hayvan sever insanlarla birlikte yürüyoruz. Eleştirileri alıyoruz ve art niyetsiz problem çözme odaklı hareket ediyoruz. En alttan en üst kademeye biz bu konunun sahibi olarak çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“Güzel Şeyleri Ordu Halkı Olarak Hep Birlikte Yapacağız”

Hayvan barınağına gelen Ordu Barosu Hayvan Hakları Komisyon Üyesi Av. Öznur Yılmaz, eksiklerin giderilmesi için zamana ihtiyaç olduğunu söyledi. Yılmaz, “Buranın yeni kurulan bir yer olduğunu ve modernize hale getirileceğini biliyoruz. Bunun için zamana ihtiyaç olduğunu da biliyoruz. Hayvan severler ve belediye olarak birlikte hareket edip eksikleri beraber giderebiliriz. Burada yapılabileceklerle ilgili bizleri dinlediler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. İyi ki buraya geldiler. Güzel şeyleri Ordu halkı olarak hep birlikte yapacağız. Her şeyin daha güzel olacağına inancımız tam. Duyarlılık gösterdikleri için ben Genel Sekreterimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı