Vatandaşlardan Altyapı Çalışmalarına Tam Destek

232

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), 19 Eylül İlköğretim okulunun önünden başlayıp Tahıl Pazarı’nın önüne kadar uzanan Sırrıpaşa Caddesi’nin altyapı yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Kısa bir süre önce Sırrıpaşa Caddesi’nde başlayan çalışmalar bölge esnafının zarar görmemesi adına akşam 20.00 saatlerinden sabah saatlerine kadar sürdürülüyor. Yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının yanı sıra Telekom, YEDAŞ gibi birçok kurumun altyapı hizmetlerinin de yer aldığı çalışmalar Ordulu vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor.

“Beklenen Bir Projeyi Hayata Geçiriyorlar”

Bölgenin en büyük ihtiyaçları arasında bulunan altyapı yatırımının başlamasından son derece memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar, “Beklenen bir projeyi hayata geçiriyorlar. 25 yıldır Sırrı Paşa Caddesi’nde herhangi bir yatırım ve iyileştirme çalışması yapılmamıştı. Özellikle yağmur suyu ile ilgili sorunlarımız vardı. Şu anda Büyükşehir ekipleri tarafından burada ciddi bir o kadar da dikkatli bir çalışma yürütülüyor. İşlem yapıldıktan sonra ince bir çakıl serilerek çalışma sürdürülürken de insanların burada alanı kullanmalarına yardımcı oluyorlar. Bu altyapı çalışması bizim mağduriyetimizi giderecek” diye konuştular.

“Biz Yaparız, Biz Biliriz Algısına Kapılmadan Görüşlerimiz Alındı”

Çalışmaların geç saatlerde yapılması sayesinde alanı gündüz rahatlıkla kullanabildiklerini söyleyen vatandaşlar, “Gündüz çalışma yapmayarak bizleri düşünen Ordu Büyükşehir Belediyesi güzel bir uygulama başlattı. Akşam geç saatlerde sürdürülen çalışmalar bizlerin gündüz vakitlerinde bu alanı kolaylıkla kullanmamızı sağladı. Biz yaparız biz biliriz algısına kapılmadan halkın içine girerek görüşlerimiz alındı. Büyükşehir ile fikir alışverişi yaparak bir yerlere geldik. Yapılan ve yapılacak olan yatırımlar için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı