Öğrencilerden “Atatürk’ün Bir Saati Vardı” Gösterisi

544

Ünye Anadolu Lisesi öğrencileri Atatürk’ün vefatının 81. yıl dönümü nedeniyle anma programı düzenledi. Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen programda “Atatürk’ün Bir Saati Vardı” konulu gösteri gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Ünye Anadolu Lisesi Müdürü Osman Mehel,” Mustafa Kemal Atatürk yüce Türk milletiyle yedi düveli dize getirmeyi başarmış hasta adamın aslında demir leblebi olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.O Zübeyde annenin Mustafa’sı, matematik öğretmeninin Mustafa Kemal’i, Çanakkale harbinin Albay Mustafa Kemal’i namı değer efsane sarı paşasıdır. Nihayetinde ise tüm Türk milletinin manevi babası Atatürk’ü olacaktı. O vatanına ve milletine sonsuz bir aşkla bağlıydı. Ve ömrü boyunca bu aşkla sınanacaktı “dedi.

Konuşma sonrası Anadolu Lisesi öğrencilerin hazırladığı gösteri sahne aldı. Büyük beğeni ile izlenen “Atatürk’ün Bir Saati Vardı” gösteri izleyenlerin bazılarına duygulu anlar yaşattı. Anma programının sonunda ise çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Programa Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Garnizon Komutanı Binbaşı Bünyamin Dönmez, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Tanrısevdi, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, sivil toplum kuruluşları temsilciler, siyasi parti başkanları, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Anahtar Kelime:
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı