Milli Ağaçlandırma Gününde Topraklar Fidanla Buluştu

268

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle 11.11.2019 saat 11.11’de Ünye’de de fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Fidan dikim etkinliklerinin ise birçok yerde törenleri düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yayımladığı genelgede her yıl 11 Kasım “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak ilan edilmesinin ardından Ünye Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde kamu kurum ve kuruluşları ile gerçek ve tüzel kişiler tarafından ağaçlandırma çalışması yapıldı.

Ünye Ceza İnfaz Kurumundan Fındık Fidanı Dikildi

Türkiye genelinde saatler 11:11’i gösterdiğinde Ünye’de de gerçekleştirilen etkinlik ilk olarak Ceza İnfaz Kurumu’nda başladı. Etkinlik daha sonra Akçay Mevkii’nde Ünye’deki tüm okulların katılımı ile fidan dikim programıyla devam etti. Ardından Orhun Güven’in bahçesinde fındık fidanı dikim etkinliği ile sona erdi.

“İnşallah Geleceğe Nefes Olurlar”

Ünye Orman İşletme Müdürü Aşkın Ozan Aydın, “ Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde “Geleceğe Nefes” kampanyasında bir rekor denemesine katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah hepimizin diktiği danlar geleceğe nefes olur. Ünye’de mavi ladin, zakkum, sarı çam, fıstık çamı, sahil çamı, selvi başta olmak üzere 24 tür fidan toprakla buluşturulurken etkinlikte ise yaklaşık 40 bin fidan dikimi gerçekleştirildi ve ayrıca 15 bin fidanın ise vatandaşlara dağıtıldı” dedi.

Başsavcı Aladağ,” Hükümlülerin Fidan Dikimi Gerçekleştirmesi Daha Anlamlı Oldu”

Etkinlikte konuşan Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Melih Aladağ ise,”Tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak uygulanmakta olan dan dikme etkinliğinin ceza infaz kurumunda hükümlü arkadaşlarla gerçekleştirilmesi olayı daha anlamlı kılmaktadır.” dedi

“Vatanımızı Hem Korumalı Hem De Güzelleştirmeliyiz”

Programda konuşan Kaymakam Ümit Hüseyin Güney,” Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, Tarım ve Orman Bakanlığımıza yürütülen Geleceğe nefes projesi ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının yıldönümünün ertesi gününde güzel bir kampanyanın içerisinde bulunuyoruz. Dünyaya örnek olacak ve bir rekor denemesi olan bu ağaç dikme programı ile güzel vatanımızı, güzel ülkemizi hem korurken hem de güzelleştireceğiz. Herkes kendi ilini, ilçesini, kendi okulunun, kendi evinin bahçesine ağaç dikerken tüm ülkemizin ağaç ve orman emvaline katkı sağlamış bulunacağız” diye konuştu.

Güney,” 11 Milyon Fidan Toprakla Buluştu”

Birlikte Nefes Oluşturacağız 11 Kasım 2019 saat 11:11 itibari ile 11 milyon fidanın toprakla buluşmaya başladığını ifade eden Ünye Kaymakamı Güney, “11 milyon ağaç gibi büyük bir rakam aynı gün, aynı saat, aynı uğurda yanı hedefe giden bireylerin ağaç dikmesiyle beraber ülkemizle birlikte nefes oluşturacağız. Sevgi ormanlarını birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek güzellikleri bir araya getireceğiz. Bizler aynı amaç uğrunda güzel hedefler uğrunda bir araya geldiğimizde dünyaya örnek olacak güzel eserler vücuda getirebiliyoruz” şeklinde konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı