Minikler Sağlıklı Yaşama Dikkat Çekti

297

Ünye’de 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle, “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” düzenlendi. Ünye Cumhuriyet İlkokulu Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı uygulamaları kapsamında, 14 Kasım tarihinde kutlanan “Dünya Diyabet Günü” nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürü önderliğinde öğretmen ve öğrencileriyle yürüyüş etkinliği düzenledi.

Etkinlikte konuşan Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Kemal Öztürk,”Her yıl düzenli olarak kutlanan 14 Kasım Dünya Diyabet gününü bizlerde Cumhuriyet İlkokulu olarak yürüyüşle dikkat çekerek etkinlik düzenledik. Tabi 14 Kasım denildiğinde ilk akla “Sağlıklı Yaşam ve Dengeli Beslenme” geliyor. Bizde öğrencilerimizle beraber “Dünya Diyabet Günü” etkinliği kapsamında hareketli yaşamı desteklediğimizi, sağlık için hareketin şart olduğunu toplumumuza fark ettirmek adına küçük bir yürüyüş etkinliği gerçekleştirdik. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Beslenme Dostluğu Okul Projesi” kapsamında da hem beslenme dostluğu okul sertifikası sağlıklı yaşamı destekleyen temiz ve hijyen okul kapsamında beyaz bayrağı olan Cumhuriyet İlkokulu olarak bu etkinliği düzenledik” dedi.

Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz ise,”Bu gün 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle Cumhuriyet İlkokulu öğrencileriyle beraber etkinlik gerçekleştirdi. Bizlerde kendilerine misafir olduk. Öncelikle bu düşünceli etkinlik için başta okul müdürümüze, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Bakanlığı olarak biz okullarımızda sağlıklı beslenme  ve hareketli yaşam önemi noktasında öğrencilerimiz ve velilerimizle sürekli etkilikler düzenliyoruz. Bu etkinliğimizde bu gün örnek bir etkinlik olacak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler, veliler ve öğretmenler daha sonra Dünya Diyabet Günü nedeniyle Uniport AVM karşısından Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyüş gerçekleştirdi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı