Kar Tanesi Kreşi’nin Miniklerinden “Bilimsel Çalışma”

448

Ünye Özel Kar Tanesi Kreşi’nin minikleri bilimsel deney ve çalışmaları yerinde inceledi. 3-6 yaş gurubu okul öncesi minikler Fatsa Meslek Yüksekokulu Proje Öğreticisi Nazlıcan Yıldırım eşliğinde birbirinden farklı deneyleri keşfetti.

Oksijen, sıvı rengi değişimi ve sürtünme ile oluşan enerji gibi farklı deneyleri miniklerle buluşturan Fatsa Meslek Yüksekokulu proje öğreticisi Nazlıcan Yıldırım,” Bizler Ordu ve ilçelerinde birbirinden farklı bilimsel deneylerimizi minik öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Tabi bu deneylerimiz yaklaşık 7 çeşitten oluşuyor. Çocuklarımızın gelişiminde etkili olacak bilim anlamında çalışmalarımızı ilkokul, ortaokul çağlarındaki öğrencilere de sunuyoruz. Onların bilime bakışı ve bizler aracılığı ile yeni keşifler görmesi onları da heyecanlandırıyor. Su, oksijen, sıvıların renk değişimi, yer kürenin içerisinde bulunduğu sistem, elektriklenme gibi bir çok deneylerimizi 3-6 yaş arası miniklerimize sunduk. Şimdiki gelecek neslin çocuklarının bilime dayalı olarak yetişmesi için bizlerde çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Bu tür bilimsel deneylerin çocuklar üzerindeki gelişimde etkili olduğunu ifade eden Kreş Müdürü Şaduman Küney ise,” Çocuklarımızın eğitici ve aile olarak bilgi edinmelerinin yanı sıra bilimsel anlamda da yapılan deneylerle onları buluşturduk.  Bu gün öğretici arkadaşlarımızla beraber birbirinden farklı deneyleri miniklerimizle beraber deneyler gerçekleştirildi. Okul öncesi bireylerin ülkemizde gelişmişlik anlamında bilime dayalı öğrenmeleri, onlara yetişkin zamanlarında katkılı olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı