BAŞKAN TOMAKİN; BİR ÖĞRETMEN OLARAK GEÇMİŞE BAKTIĞIMDA BUGÜNE HAMD EDİYORUM

223

Başkan Tomakin meslektaşınız olmaktan büyük onur duyduğum sevgili öğretmenlerimiz..! kendim öğretmenlik ve idarecilik yaptığım yıllara baktığımda öğretmenlik gibi ulvi bir mesleğe yakışmayacak haberlere konu  oluyorduk. TV ekranlarında kimi öğretmenlerimiz limon satarken, kimi öğretmenlerimiz çorap, mendil satarken haberlere konu olurdu. Hamd olsun bugün AK PARTİ ‘nin eğitime ve eğitimciye verdiği önem sayesinde  böyle bir habere konu olmuyoruz, bir öğretmen olarak geçmiş dönemlerde öğretmenlik yıllarıma baktığımda bugüne hamd ediyor , bizim refah seviyemizi yükselten , eğitime ve eğitimciye  hak ettiği değeri veren AK PARTİ Genel Başkanı  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum dedi.

Şimdi siz değerli öğretmenlerime düşen , canla başla çalışarak , Ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkaracak nesilleri bir an önce yetiştirmeliyiz

Tomakin, Saygıdeğer Öğretmenlerimiz , yine eski Türkiye’de okullarımızın fiziki durumları içler acısı durumdaydı, 60 kişilik sınıflarda yavrularımız eğitim görürlerdi ,şimdi öyle mi ?  modern okullarımız , akıllı tahtalarımız , bilgisayarlarla donatılmış okullarımız, 20 -25 kişilik sınıflarımızla eğitimin alt yapısını tamamladık. Şimdi siz değerli öğretmenlerime düşen , canla başla çalışarak , Ülkemizi muasır medeniyet seviyesine çıkaracak nesilleri bir an önce yetiştirmeliyiz. Kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensubu olarak hiç şüphesiz yavrularımızı çağın gerektirdiği nicelikte teknoloji , modern eğitim gibi geleceğe hazırlarken, kendi kadim  değerlerimiz ve kültürel yapımızla uyumlu ,ilk emri oku olan, her esir karşılığı on kişiyi okuma yazma öğretmesi karşılığında serbest bırakan bir dinin mensubu olduğumuzu asla unutmamalı ve unutturmamalıyız ifadesini kullandı.

Bu vesile ile  şahsınızda , 24 Kasım Öğretmenler gününüzü en kalbi dileklerimle kutlarken Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ü , şehit olan öğretmenlerimizi, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor önlerinde saygı ile eğiliyorum.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı